За 10 днів стартує безкоштовний навчальний онлайн-курс з експорту

0

БезымянныйДля багатьох українських компаній успіх на ринку ЄС – це формула, в якій змінною є не лише усунення регуляторних та нормативних бар’єрів. Іншою важливою складовою успіху є наявність знань та м’яких навичок по виходу на закордонні ринки. Це стосується таких аспектів як: стратегічне позиціонування бізнесу для експорту, виявлення і комунікація власних конкурентних переваг, тонкощі пошуку партнерів і розуміння їхніх прагнень, знаходження інформації про цільовий ринок та його регуляторні вимоги і багато іншого.

 

Якими мають бути правильні експортні кроки?

Експорт на розвинені ринки потребує від директора та власника компанії проведення оцінки рівня експортної готовності, формування стратегічного бачення експортної діяльності компанії, розробки серії кроків для досягнення експортного успіху. Експортні кроки компанії є досить індивідувальними, але серед поширених можна назвати:  дослідження ринку; визначення оптимальних каналів продажу на цільові закордонні ринки, методів платежів; аудит власних постачальників і їхньої надійності; планомірне підведення компанії до проходження необхідних сертифікацій; створення іншомовної версії веб-сайту з врахуванням інформаційних потреб цільової аудиторії на закордонному ринку, їх уподобань та цінностей; навчання персоналу зовнішніх продажів іноземної мови; шліфування навичок електронної та телефонної комунікації з закордонними контактами.

 

 Участь у міжнародних виставках – шанс експортувати

Участь у міжнародних виставках зазвичай також не є простим кроком. Непрофесійна підготовка до виставки і, як наслідок, незадовільні результати часто стають бар’єром для експортної експансії. Адже підготовка має починатися за 6-9 місяців до самого заходу. Протягом цього часу компанія має провести дослідження цільової аудиторії в базі учасників виставки, визначити власне позиціонування і позиціонування продукту під час заходу, розробити належні маркетингові матеріали і багато іншого. Представники компанії мають ледь не до автоматизму завчити «скрипти» спілкування з клієнтами під час самої виставки.

 

Що має знати керівник бізнесу, щоб експортувати?

Важливе місце у експортному баченні керівника має посідати розбудова корпоративної репутації та бренду – через іміджеві заходи, через діяльність у соцмережах, участь у регіональних та міжнародних бізнес-зустрічах. Ці елементи мають знайти своє місце у кроках експортного плану та/або у стратегічному плані розвитку компанії. Шлях до системного експорту лежить через правильні алгоритми пошуку партнерів, підтримку якісної інтернет-присутності, експортний брендинг та маркетинг, врахування чинників іноземної бізнес-культури – це далеко не вичерпний перелік аспектів, над якими варто працювати для розбудови експорту, як системного напрямку розвитку бізнесу – на відміну від випадкових та одноразових продажів за кордон.

 

Керівник компанії повинен зуміти вибудувати струнку експортну стратегію, розуміти фактори визначення експортної ціни, знати секрети завойовування довіри потенційних закордонних партнерів тощо. Арсенал інформації і навичок дуже великий і самостійний пошук може зайняти у керівника невиправдано багато часу.

 

Нещодавно, Національна платформа МСБ стала інформаційним партнером онлайн-навчання з експорту.

9683716-200Вже, 1 травня 2017 року, стартує відкритий онлайн-курс під назвою «Експорт, ринки ЄС та інтернаціоналізація бізнесу» за авторства Олега Мирошніченка та освітнього проекту EdEra і за підтримки Western NIS Enterprise Fund. Основою курсу є матеріали комерційної служби США (Unites States Commercial Service) доповнені інформацією з численних онлайн-джерел, а також практичного досвіду успіхів та помилок українських та іноземних компаній щодо ведення експортної діяльності і розвитку глобального бізнесу. Курс доповнений глибокими інтерв’ю з українськими експортерами та експертами. Навчальні матеріали вже перевірялись фокус групою (понад 100 учасників з 18 областей України) і групою рецензентів. Їх зворотній зв’язок показав високу актуальність і якість цього навчального продукту!

“Моєю місією є трансформація мислення українського бізнесу”, – говорить Олег Мирошніченко

Курс представляє собою систематизований та концентрований навчальний матеріал про експорт у форматі, котрий найбільше пристосований до потреб зайнятих людей (серія коротких відео тривалістю від 8 до 15 хв.), невеликі тексти та тестові питання. Усе опрацьовано і розкладено по поличках – необхідно лише узяти це і почати застосовувати у своїй щоденній діяльності. У курсі передбачена можливість комунікації з викладачем та з іншими студентами через форум курсу. Донорська підтримка Western NIS Enterprise Fund дозволила зробити курс безкоштовним!

 

РЕЄСТРАЦІЯ ТА ДЕТАЛЬНІША ІНФОРМАЦІЯ

 

 

Перевага онлайн-навчання полягає у його гнучкості:  ви самостійно обираєте час для навчання – у межах періоду навчання.

 

Окрім основних матеріалів, курс пропонує корисні англомовні документи та посилання, тематичні відеоролики з YouTube, що дадуть змогу піти далі, ніж матеріали курсу. Окрім власників та топ-менеджменту компаній матеріал однозначно буде корисним також для менеджерів з експорту, студентів, що бажають працювати в експортному / міжнародному бізнесі та представників держадміністрацій, що опікуються проблемами розвитку експортного потенціалу своїх територій і бажають краще зрозуміти рецепти успіху для українських підприємств.

 


***

Western NIS Enterprise Fund (WNISEF) – перший в Україні та Молдові регіональний фонд прямих інвестицій з капіталом 150 млн доларів США, заснований за фінансування уряду США через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID). Фонд має понад 20 років досвіду успішного інвестування у підприємства малого та середнього бізнесу. Загалом, фонд інвестував 168 млн. доларів США у 118 компаній із приблизно 25 000 працівників та зробив можливим залучення 1,4 млрд доларів в компанії України та Молдови.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.