Як податок на виведений капітал може допомогти бізнесу?

0

Едуард КурганськийСьогодні бізнес-спільнота обговорює необхідність введення податку на виведений капітал. Одним із співініціаторів руху щодо даного податку є Едуард Курганський. Тому «Національна платформа МСБ» звернулась до Едуарда з проханням розповісти про запропоновані підприємцями нововведення.

 

Едуард КУРГАНСЬКИЙ:
Аналізуючи причини, які заважають подальшому зростанню моєї компанії, де працює понад 100 працівників, я виділив для себе наступне: падіння купувельної здатності, дорогі фінансові ресурси, великі внутрішні витрати на ведення бізнесу в умовах, коли з різних причин ми змушені подрібнювати бізнес на окремі підприємства (так звана «оптимізація»). І я зрозумів, що рішення всіх цих проблем лежить поза межами мого бізнесу. Тобто, необхідно змінювати саме податкову систему, бо вона блокує розвиток підприємництва в Україні.

 
Країні потрібна комплексна податкова реформа, але з чогось потрібно починати першочергово. На мою думку, найбільш проблемний податок – на прибуток, тому провівши докладний аналіз цього питання, обговоривши цю проблему із підприємницькою спільнотою, ми вирішили, що його необхідно замінити податком на виведений капітал.
Якщо підготовлений законопроект із цього питання буде прийнятий, то ми зрушимо перший, найважкіший камінь, після чого захитається вся прогнила податкова система.

 
Безумовно, ліберальна податкова реформа – справа складна. Але її необхідность стала очевидна вже не тільки для бізнесу, а й для влади. Тим, хто живе в Україні і планує тут залишатись, більше нема куди діватись, – треба йти цим шляхом.
Наразі підприємці об’єдналися та розпочали адвокасі-кампанію. Її мета – впровадження інвестиційно-привабливого податку на виведений капітал замість корупційного податку на прибуток. По суті, це глобальна зміна парадигми ведення бізнесу в країні.

 

Якщо коротко про суть цього податку: поки гроші залишаються в бізнесі – вони не оподатковуються. Оподаткуванню підлягають лише кошти, які виводяться з бізнесу. Якщо кошти виводяться власником, то застосовується ставка 15% до суми виплати. Якщо кошти виводяться в іншій спосіб (прирівнені платежі), то застосовується ставка 20%.

 

 

В цьому ми вбачаємо ряд позитивних наслідків. Серед головних – податкова інспекція втратить підстави для перевірки бухгалтерського обліку підприємств. Перевіряти можна тільки частину зовнішніх операцій (не перевіряються платежі між юридичними особами в межах країни, адже гроші “не виходять” з економіки України). Втратять фіскальне значення такі поняття як “фінансові результати” та “витрати” – бухгалтерський облік стає виключно питанням самого підприємства. Не буде підстав для перевірок щодо правильності нарахувань витрат, не буде претензій та штрафів.

 
Перераховані нововведення відкриють для бізнесу можливість вийти з тіні, до чого прагнуть всі підприємці! Повірте, всі «оптимізаційні» схеми, то вимушена річ, бо інакше багато бізнесів просто б не вижили, не мали б змоги забезпечувати життєдіяльність підприємтсва та сплачувати заробітну плату робітникам.

 
Цього року податок на виведений капітал був винесений у окремий законопроект, обговорений з експертами, він отримав схвальні відгуки, у тому числі від західних експертів.

 
Ми закликаємо бізнес зареєструватись під вимогою про впровадження податку на виведений капітал. При реєстрації вказується код підприємства в ЄДРПОУ, ми перевіряємо його, додаємо підписантів до публічного переліку учасників коаліції. Важливо, що ця ініціатива об’єднала дуже різні бізнеси – від ФОПів до підприємств з декількома тисячами робітників, з різних галузей та міст України.

 

ЗАРЕЄСТРУВАТИСЬ В ПІДТРИМКУ ПОДАТКУ НА ВИВЕДЕНИЙ КАПІТАЛ

 

Приєднуйтесь, будемо вдячні вам за підтримку!

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.