Всі українські компанії повинні будуть запровадити стандарти антикорупційного комплаєнс

0

Снимок экрана 2016-03-10 в 18.49.18Український бізнес, який працює з американським ринком, може виявитися в зоні ризику. Адже з 2016 року будь-які компанії повинні будуть відповідати стандартам антикорупційного комплаєнс, навіть найменші.

 

Про це заявив Директор Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) в Євразії та Південної Азії Марк Шлайфер: «Якщо компанії хочуть робити бізнес міжнародним, вони повинні знати всі ці стандарти.

 

Адже всі корупційні моменти відслідковуються і йдуть хвилею по всьому ринку, а це безпосередньо впливає на партнерство. Єдине рішення щоб працювати на зовнішніх ринках – прозоро ввести свій бізнес і відповідати новим стандартам «комплаєнс», – прокоментував він.

 

Саме таким стандартам підприємців навчають в рамках нового проекту CIPE – «Зміцнення антикорупційного комплаєнс в бізнесі», метою якого є надання українським компаніям практичної допомоги в розробці та впровадженні антикорупційних програм. Проект в Україні реалізує Професійна асоціація корпоративного управління (ПАКУ). Так, перші навчальні заходи пройшли 25 і 26 лютого в Київській обласній державній адміністрації, в партнерстві з Центром перепідготовки та підвищення кваліфікації при КОДА.

 

Актуальність антикорупційних заходів підкреслив перший заступник Голови КОЛИ Лев Парцхаладзе на семінарі 26 лютого: «Важливо в першу чергу знищити побутову корупцію. Тієї корупцією, яка існує в країні, повинна займатися прокуратура, Антикорупційне бюро та інші інстанції. А наше завдання як раз знищити побутову корупцію, щоб люди на місцях відчули зміни, – сказав він і додав, але для кардинальних дій потрібно міняти систему».

 

Робота CIPE та ПАКУ в сфері антикорупції, за словами Марка Шлайфера, містить дві базові реформи. По-перше, спростити законодавчу базу до такого, щоб брати хабарі не було можливості. По-друге, зробити неможливим або невигідним наявність корупційних фактів всередині держструктур і всередині самого бізнесу.
«Наш проект покликаний допомогти компаніям ввести функцію комплаєнс і побудувати роботу так, щоб співробітник, навіть при великому бажанні, не зміг зробити якісь небажані для компанії дії. Це стосується всіх сфер закону: природоохоронного, антимонопольного, трудового законодавства », – пояснив Голова Правління ПАКУ Олександр Окунєв.

 

Протягом 2016 року заплановано ряд безкоштовних навчальних заходів для представників бізнесу для пояснення алгоритму: як виконати вимоги розділу нового Закону України «Про запобігання корупції», який вступив в силу в 2015 році, в частині необхідності розробки та впровадження антикорупційних програм.

 

На думку експертів Професійної асоціації корпоративного управління, не тільки бізнес, а й державні службовці повинні володіти цією проблематикою, розуміючи, які саме заходи зазвичай включаються в подібні програми, як вони працюють, а також, які вигоди отримують компанії, що мають репутацію вільних від корупції. Тому програма тренінгів розділена на дві частини: окремо для підприємців і топ-менеджерів компаній, окремо для робітників державних структур.

 

Вже відкрита реєстрація на заходи у Дніпропетровску (31 березня), Одесі (14 квітня), Вінниці (19 травня) та в Києві (5 липня).

 

Також Олександр Окунєв розповів учасникам про запуск Першої в Україні Програми підготовки комплаєнс-офіцерів (уповноважених за реалізацію антикорупційної программи), яка пройде восени. Навчання буде безкоштовно для осіб, які пройшли Спеціальне Анкетування. Заповнення анкету необходімо Відправити e-mail: Irina.Bilyachenko@cgpa.com.ua

 

Коментар: Сергій Лукін, директор Центру перепідготовки перепідготовки та Підвищення кваліфікації при Київській обласній державній адміністрації:

 

Боротьба з корупцією НЕ закінчується на Рівні законодавства. Це Всього-на-Всього документ, інструмент, Яким можна користуватись. Архів НАЙГОЛОВНІШЕ щоб це Працювало самє методологічно. Для цього наших співробітніків, що не только державних адміністрацій, а й бізнесу, нужно навчатись самє антікорупційну комплаенс. Тому що зараз немає Нічого більш важлівого, щоб людина получила інструкцію и розуміння, як їй користуватись. Тільки об’єднання Всього цього разом может нам дати результат.

 

Контактна особа: Ірина Біляченко, irina.bilyachenko@cgpa.com.ua, +380 44 278-12-52

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.