Українці отримали премію Bright Award 2017 за інновації в галузі зеленої енергетики

0

zynchenkoЩорічна премія Bright Award вручається аматорам, які зробили значний внесок у глобальну стабільність. Андрій та Роман Зінченко перемогли, підтримуючи та просуваючи енергетичні інновації, повідомляється на сайті Громадське радіо.

Зазначається, що коли в 2008 році  фінансова криза вдарила і по Україні, брати Андрій та Роман Зінченко обидва втратили роботу в ЗМІ та комунікаціях. Намагаючись максимально використати вільний час та гроші, які були, брати вирішили допомогти закінчити будинок, який спочатку побудували для евакуйованих з Чорнобиля і який згодом купили їхні батьки. Будинок знаходиться за 40 км від Києва.

Таким чином, у братів Зінченків розпочався новий етап в кар’єрі  – вони почали підтримувати інновації в галузі зеленої енергетики.

Менш, ніж через десять років, «Zinchenkos» створили інноваційну спільноту зі сталого енергозбереження, заснувавши один з перших зелених енергетичних інкубаторів в Україні, Greencubator . Мережа ентузіастів та експертів зі стабільної енергетики, Greencubator заохочує технічні, соціальні та економічні інновації в галузі енергетики через освіту, медіа ініціативи, наставництво та події, включаючи масштабні хаккатони.

На знак визнання своєї новаторської роботи Zinchenkos отримали нагороду Stanford Bright Award 2017 року. Цей приз в 100 тисяч доларів надається щорічно, щоб визнати вагомі внески в глобальну стійкість.

Коли брати загорілися бажанням той самий будинок за 40 км від Києва, вони вирішили самостійно виконати велику частину роботи. Напередодні дізналися, що друг нещодавно встановив власні системи енергетики та води, і вони могли покладатися на знання свого батька, професора історії, який має ступінь математики та електротехніки.

Через півроку Zinchenkos та їх батько закінчили велику частину сантехніки та проводки на самому об’єкті, включаючи стільки енергозберігаючих рішень, скільки вони могли б придумати.

Потім, коли прийшов час остаточно підключити будинок до електромережі, їм було запропоновано платити за встановлення нових трансформаторів та ліній електропередач або підкупити представників енергетичної компанії. Ця відверта корупція суперечила успішній самостійній роботі Zinchenkos і дала Андрію та Роману нові амбіції: демократизацію енергії.

«Я вважаю, що енергетична демократія та відкриті мережі будуть розкривати свободу, зростання та інноваційні можливості у масштабах, подібних до того, що робить Інтернет», — сказав Роман. «І я сподіваюсь, що коли-небудь навіть будинок, який ми побудували, буде живити електрику в сітці».

Це рішення  привело  братів до нової кар’єри, яка підтримувала інновації в галузі зеленої енергетики. Менш, ніж через десять років, «Зінченки» створили процвітаючу інноваційну спільноту зі сталого енергозбереження, заснувавши одну з перших зелених енергетичних інкубаторів в Україні, Greencubator . Мережа ентузіастів та експертів зі стабільної енергетики, Greencubator заохочує технічні, соціальні та економічні інновації в галузі енергетики через освіту, медіа ініціативи, наставництво та події, включаючи масштабні хаккатони.

На знак визнання своєї новаторської роботи Zinchenkos отримали нагороду Stanford Bright Award 2017 року . Цей приз за 100 тисяч доларів щорічно надається, щоб визнати інакше невід’ємні внески в глобальну стійкість.

​​Андрій та Роман Зінченки отримають премію 9 листопада в Пан Брестському залі Стенфорда. У рамках презентації Zinchenkos проведуть публічну лекцію, також відбудеться панельна дискусія на тему «Демократизація енергії: створення сталого розвитку з самого початку.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.