У Мін’юсті заявили про беззмістовність корупції при реєстрації бізнесу

0

sevostjanovaМіністерство юстиції успішно завершило реформу системи реєстрації бізнесу та нерухомого майна й передачі цих функцій місцевій владі, нотаріусам та акредитованим суб’єктам. Про це в своєму Facebook повідомила перший заступник міністра юстиції України Наталія Севостьянова.

 

Таким чином Мін’юст реалізував урядову стратегію з децентралізації та демонополізації сервісів, які надаються органами влади громадянам, уточнила чиновник, нагадавши, що 1 травня завершився перехідний період, коли представники влади на місцях мали перебрати на себе ці функції.

 

«Наразі до реєстру бізнесу підключено 662 місцевих органи державної влади та місцевого самоврядування, а до реєстру нерухомості – понад 700. Окрім того, до реєстрів вже підключено «армію» з 6500 нотаріусів та акредитовано 45 суб’єктів реєстрації», – повідомила Севостьянова.

 

Під час засідання Кабінету Міністрів Наталія Севостьянова повідомила, що впровадження реформи тривало близько року.

 

«Завдяки проведенню реформи вдалося зруйнувати монополію, яка була основою корупції, коли є лише 1 чиновник, до якого мав звертатися громадянин і який вирішував, провести реєстрацію чи ні. На сьогодні, коли є конкуренція і декілька суб’єктів на ринку, які виконують цю функцію, корупція не має сенсу. Адже, якщо хтось вимагає хабара, можна просто розвернутися та піти до іншого суб’єкта», – наголосила Наталія Севостьянова, назвавши реформу системи реєстрації бізнесу та нерухомого майна «однією з найуспішніших реформ, які запроваджує Мін’юст».

 

Вона також зауважила: реформа посприяла покрашенню доступності та розширенню точок реєстрації майна, адже нині реєстраційні сервіси надають і місцеві органи влади, і нотаріуси, і акредитовані суб’єкти. При цьому вона зауважила: разом із повноваженнями на місця були передані кошти, які громадяни сплачували, реєструючи майно або бізнес.

 

«Відсоток від надання послуг надходить безпосередньо до місцевих бюджетів, що дає можливість громаді використовувати їх на власні потреби», – резюмувала Наталія Севостьянова.

 

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.