У Києві оздобили типографію сучасним Петриківським розписом

0

1Яскраві Петриківські квіти розпустилися на стінах київської типографії «ГамаПринт» завдяки мистецькій ініціативі “UAMAZE”, яка популяризує найкращі доробки декоративного мистецтва України.

 

Петриківський розпис прекрасний, яскравий та позитивний. Чудово коли традиційне українське мистецтво не є музейним експонатом, а входить у життя сучасних українців, прикрашає світ дивовижними квітами та птахами.

 

“Ми віримо в те, що Петриківський розпис створює особливу атмосферу, яскравий настрій та наповнює простір позитивною енергетикою. Адже так важливо, щоб нас оточувало саме наше мистецтво – одночасно сучасне та з аутентичною символікою, яке поширює любов до рідної культури серед поколінь.

 

Вже декілька років ми в UAMAZE проводимо майстер-класи та заснували школу з Петриківського та Самчиківського розпису. Разом з майстрами наші випускники займаються благодійними проектами. Так, у минулому році розписали приміщення Київського Пансіонату Ветеранів Праці та ексклюзивні мистецькі гойдалки для парка Слави.

 

Оздоблення Петриківкою стін типографії “Гама-принт” є гарним прикладом як бізнес допомагає зберегти та допомогти розвитку культурної спадщини України”,– повідомила Ірина Чиркова, засновник мистецької ініціативи “UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва”.

 

543

 

 

 

 

 

 

 

Однією із головних цінностей холдингу «Свої», до якого входить типографія «Гама-Принт», є розуміння єдності та соціальної відповідальності перед суспільством. «Ми вирішили приєднатися до цього проекту, бо розуміємо важливість свого внеску для збереження українського мистецтва. І це дійсно дуже гарно, тепер наші працівники частіше посміхаються на роботі», – повідомив Юрій Верховод, засновник холдингу.

 

Авторський задум художниці-майстрині Юлії Рожкової дозволив гармонійно об’єднати інтер’єр типографії завдяки сучасній композиції та радісним кольорам. “Петриківським розписом я займаюся дуже давно. Неймовірно приємно, що Петриківка стає популярною”, – зазначила Юлія.

 

Бажаєте прикрасити красою українського мистецтва світ навколо себе? З 2 травня до 1 червня мистецька ініціатива “UAMAZE” оголошує конкурс «Мистецтво в кожен дім», де кияни подають заявки на безкоштовний розпис улюбленого об’єкта у Києві Петриківським або Самчиківським розписом. Детальніше на Facebook.

 

Петриківський розпис – одна із перлин українського декоративного мистецтва, яка включена у 2013 році до нематеріальної культурної спадщини людства ЮНЕСКО.

 

Дивитися відео з розпису типографії

 

За додатковою інформацією звертатися до:

Тетяна Ромах

Куратор проекту “UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва”

+38 (099) 222 95 70; 7t.sakura7@gmail.com

 

Довідкова інформація

“UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва” – це мистецька ініціатива, яка займається популяризацією найколоритніших доробків народного декоративного мистецтва України. Діяльність проекту спрямована на те, щоб культурна спадщина ставала сучасною та відомою не тільки в Україні, але й у світі. “UAMAZE. Дивосвіт українського мистецтва” займається благодійними соціальними проектами;  організує майстер-класи, школу з Петриківського та Самчиківського розпису; поширює  знання про символіку декоративного мистецтва; організує арт-подорожі по Україні; поширює якісну сувенірну продукцію.

У 2017 році  ініціатива “UAMAZE” презентувала соціальні об’єкти, оздоблений Петриківським розписом, в рамках благодійного проекту “Дивосвіт українського мистецтва” – їдальню Київського пансіонату ветеранів праці та дитячі гойдалки на майданчику поблизу парку Слави.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.