У Сумах відбувся Форум ділових кіл України

0

ФОРУМ27 березня 2018 року підприємці Сумщини запросили до свого міста представників бізнес-асоціацій з усієї країни на “Форум ділових кіл України”. До участі в заході зареєструвались представники 16 областей, лідери й члени коаліцій та бізнес-асоціацій, підприємці. До роботи форуму долучились також народні депутати України Олег Медуниця та Олександр Сугоняко (велика подяка їм за небайдужість до проблем бізнесу), депутати Сумської обласної та міської рад, заступник міського голови Ольга Волошина (мер міста не зміг бути, бо перебував на лікарняному), голова Сумської обласної ради Володимир Токар та керівник Сумської ОДА Микола Клочко.

 

Не усі зареєстровані учасники, на жаль, змогли дістатися до нашого міста через погану транспортну логістику та стан доріг (це сильний сигнал до нашої місцевої влади, що треба робити на місцевому рівні щодо розвитку регіону), що стали майже не проїзними після початку танення снігу. Незважаючи на це, вони зголосились продовжити розпочату під час підготовки форуму роботу, зокрема з підготовки та ухвалення резолюції.

 

Форум зібрав понад 150 учасників з Києва, Львова, Чернігова, Харкова, Полтави, Дніпра, Черкас, Умані, Одеси, Миколаєва, Хмельницького, а також Луганської й Донецької областей, 10 районів Сумської області та міста Суми.

 

Як зазначила Світлана Іченська, голова коаліції МСБ Сумської області, робоча група з підготовки проекту резолюції форуму напружено працювала протягом двох місяців. До роботи були залучені експерти Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE), який надав експертну й комунікаційну допомогу (велика подяка Вам, шановні наші давні друзі).

 

форум 16За час підготовки форуму було опрацьовано величезну кількість пропозицій підприємців щодо вирішення найбільш гарячих проблем, які лежать тягарем на плечах бізнесу. Ці напрацювання лягли у проект резолюції форуму.

 

Для обговорення під час форуму було обрано п’ять тем: вплив природних монополій на розвиток бізнесу в Україні, проблемні питання реального сектору економіки, проблеми малого та середнього бізнесу в Україні, проблемні питання у сільськогосподарському бізнесі та вироблення стратегії досягнення вимог бізнесу.

 

За словами Богдана Мосунова, члена Коаліції МСБ Сумської області,  одна з головних цілей форуму – консолідація малого та середнього бізнесу, пропонування та адвокатування ключових реформ публічної політики відповідно до потреб та законних інтересів підприємців. Адже великий олігархічний бізнес в Україні вирішує свої проблеми самостійно, через своїх лобістів і намагання знищити малий та середній бізнес. Тому альтернативи об’єднанню у малого та середнього бізнесу немає, підкреслив він.

 

форум 17Учасники форуму погодили проект резолюції.

 

Робоча група з проведення форуму внесе отримані під час зібрання пропозиції до документу,  з проектом якого можна ознайомитись за цими посиланнями:

 

 

 

РЕЗОЛЮЦІЯ

 

ДОДАТОК 1,2

 

ДОДАТОК 3

 

Погоджений документ буде надіслано Президенту України, Прем’єр-міністру України, Верховній Раді України. А поміж тим учасники активізують роботу з депутатами усіх рівнів з метою досягнення визначених у резолюції вимог.

 

форум 15Підприємці також домовились провести наступний захід з метою моніторингу досягнення результатів форуму в іншому місті, яке наразі узгоджується. Можливо, це буде Харків, або Черкаси, чи Миколаїв.

Алгоритм дій вже починає вимальовуватись, вважає Іченська Світлана: «До роботи форуму приєднались багато нових громадських об’єднань, з якими раніше ми були не знайомі, продовжується поширення горизонтальних зв’язків між новими рухами та вже досвідченими організаціями, з’явились молоді інноваційні підходи роботи, з’явились нові молоді лідери з новими думками та підходами до роботи».

 

Борис Коган, підприємець: «Форум ділових кіл України працював під гаслом “Від взаємопорозуміння до взаємодії”, вкладаючи в це гасло поєднання зусиль, консолідацію для досягнення мети, створення умов для розвитку бізнесу, а не його занепаду, який спостерігаємо сьогодні. Переконаний, нам все під силу».

 

Що необхідно сьогодні зробити для представників БА:

  1. Написати листи до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України, всім політичним фракціям з вимогою виконати резолюцію від МСБ або у відповідній частині.

  2. Провести роботу з місцевими депутатами. Очікуваний результат: прийняті рішення ОБЛАСНИМИ РАДАМИ та МІСЬКИМИ РАДАМИ на підтримку РЕЗОЛЮЦІЇ від МСБ та направлені до Президента України, Верховної Ради України, Кабінету Міністрів України звернення.

  3. Провести роботу з народними депутатами на місцях та підписати меморандуми про співпрацю на основі резолюції від МСБ.

 

форум 14 форум 13Форум 11

 

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.