Потреби, можливості та перспективи підприємців Сходу: матеріали конференції

0

FullSizeRender (10)Потреби, можливості та перспективи підприємців Сходу України стали темою обговорення під час конференції, що зібрала власників малого і середнього бізнесу, представників проектів міжнародної технічної допомоги, благодійних організацій, органів державної влади та місцевого самоврядування 17 травня у м. Слов’янськ, Донецької області.

 

ФОТОЗВІТ

 

Організатор заходу — проект «Ми у бізнесі: залучення підприємців у постраждалих від конфлікту громадах», що впроваджується Центром міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) за підтримки Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) у рамках проекту «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри».

 

ПРОГРАМА ЗАХОДУ

 

«Підтримка малого і середнього бізнесу в Україні має важливе значення для відновлення економіки, — переконаний Ендрю Вільсон, виконавчий директор Центру міжнародного приватного підприємництва. — Бізнес на Сході України особливо постраждав в результаті конфлікту в регіоні. CIPE активно допомагає бізнес-громаді стати на ноги. Напружена робота і цілеспрямованість, яку демонструють підприємці, вражає».

 

Сприяти інтеграції та адаптації громад в нових умовах — такими є цілі проекту Проекту USAID «Українська ініціатива зміцнення громадської довіри», зазначив Дмитро Коваль, експерт з розвитку програм. Проект USAID також надає підтримку органам влади в розробці й впровадженні реформ на місцевому рівні та незалежним ЗМІ, що поширюють адекватну й своєчасну інформацію про проблеми в регіоні.

 

IMG_9475 IMG_3089

 

Конференція є завершальним етапом проекту «Ми у бізнесі: залучення підприємців у постраждалих від конфлікту громадах», спрямованого на допомогу місцевим підприємцям та внутрішньо переміщеним особам у відновленні, розвитку чи переорієнтації бізнесу, оптимізації бізнес-процесів, щоб зменшити, наскільки це можливо, залежність від зовнішніх обставин. У рамках проекту Центр міжнародного приватного підприємництва провів навчання підприємців пілотних міст проекту (м. Бердянськ Запорізької обл.; м. Першотравенськ Дніпропетровської обл.; м. Сватове і м. Кремінна Луганської обл.; м. Лозова Харківської обл. та м. Слов’янськ Донецької обл.) з розробки бізнес-планів, а також надав експертний супровід для підготовки бізнес-планів під конкретні бізнес-ідеї.

 

«Цей проект був дуже необхідним, важливим, тому мав успіх, — вважає регіональний координатор проекту, бізнес-переселенець з м. Горлівка Олександр Кисельов. — Завдяки цьому проекту близько 90 осіб змогли розробити бізнес-плани на професійному рівні. Тільки у Слов’янську близько 30 підприємців взяли у ньому участь. Це допоможе створити робочі місця, розвинути власний бізнес і бізнес-середовище в місті».

 

«Ми як учасники проекту дуже задоволені тим, що організація відбулась на дуже високому рівні, дуже велика підтримка зі сторони керівництва проекту, зі сторони експертів. Ми отримали великий досвід в написанні бізнес-планів, і я планую втілити свій проект з проведення водогону в селі в життя. У нас селі є дитсадок, є школа, і вони на межі закриття через проблеми з водою», — розповів підприємець із села Осипів Бердянського району Олександр Гаденко. Він має мрію провести в селі водогін до будинків, оскільки понад двох третин мешканців села не мають доступу до води взагалі, в селі немає криниць, а існуючий водогін зі свердловини обслуговує тільки незначну частину осель.

 

Олена Карауш, учасниця проекту: «Я зі Сватового Луганської області. Завдяки проекту я поглибила свої знання і дізналась про можливості розвитку як бізнесу, так і для громади. Мій проект стосується створення анти-кафе. Це відкриє перед громадою більше можливостей, це буде простір для вільного спілкування, громада зможе дізнатися більше, це згуртує людей, допоможе більше залучати молодь. А ще – ми плануємо пропагувати все українське».

 

ЗАВАНТАЖИТИ ПРЕЗЕНТАЦІЇ ДОПОВІДАЧІВ

 

Американський народ, через Агентство США з міжнародного розвитку (USAID), надає економічну та гуманітарну допомогу по всьому світу понад 50 років. В Україні допомога USAID надається у таких сферах, як економічний розвиток, демократія та управління, охорона здоров’я і соціальний сектор. В Україні Агентство США з міжнародного розвитку надає технічну та гуманітарну допомогу починаючи з 1992 року. За додатковою інформацією про програми USAID в Україні звертайтеся до Відділу USAID із зв’язків із громадськістю за телефоном +38 (044) 521-5741, на Інтернет-сторінку ukraine.usaid.gov або на сторінку у соціальній мережі Фейсбук: facebook.com/USAIDUkraine.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.