Перевірка Держпраці: ключові моменти

0

5b8e887cb9183

БЛОК № 1
ПОВНОВАЖЕННЯ ІНСПЕКТОРІВ ТА НЮАНСИ

Тривалість інспектування не може перевищувати 10 робочих днів, а для суб’єктів малого бізнесу – 2 робочих дня.

Під час підготовки до проведення інспектування інспектор з праці може вимагати інформацію та документи у рамках предмета інспекції.

Перевірка має бути проведена у присутності керівника або уповноваженої особи, але це не обов’язкова умова.

Інспектор праці має право залучити до перевірки правоохоронні органи, проте для цього у нього є дві підстави:

(1) наявність ознак кримінального правопорушення та

(2) створення загрози безпеці інспектора з праці.

Фіксувати проведення інспекційного відвідування з питань виявлення неоформлених трудових відносин засобами аудіо-, фото- та відеотехніки.

Інспектори праці мають право на надання робочого місця з можливістю ведення конфіденційної розмови з працівниками щодо предмета інспекційного відвідування.

БЛОК № 2
ПЕРЕВІРИТИ ПОВНОВАЖЕННЯ ІНСПЕКТОРІВ

Інспектор надає:

(1) Направлення на інспекційне відвідування.

(2) Посвідчення на інспекційне відвідування.

ДЕ ПЕРЕВІРИТИ:

Перевірка посвідчень.

Якщо фото, номер або термін дії документа не збігаються, можна не допускати такого інспектора до перевірки. У разі виникнення підозри, слід звертатися в підрозділи Національної поліції або управлінь Держпраці

Корисні контакти:

Контакти Держпраці у Київській області
Контакти Держпраці України
Контакти на сайті уряду
Загальний телефон Держпраці: 044 288 10 00

З’ясувати П. І. Б., посаду, звання безпосереднього начальника інспекторів та його службовий телефон. Записати дані посвідчення.

БЛОК № 3
ОСНОВНА СТАДІЯ

У журналі перевірок зареєструвати інспекційне відвідування, вимагати заповнення.

Право зробити ксерокопію (сфотографувати) пред’явлених документів законодавством прямо не передбачене, однак подібні дії не заборонені.

СЛІД ЗВЕРНУТИ УВАГУ

Закон визначає, що об’єкт інспектування та його працівники не несуть відповідальність за відмову надавати пояснення щодо діяльності суб’єкта господарювання. Тобто, і керівництво, і працівники, можуть сміливо відмовитися від надання будь-яких відповідей і пояснень.

При проведенні інспектування з питань виявлення неоформлених працівників, при наявності підстав на проведення інспектування, самостійно і в будь-який час, з урахуванням вимог законодавства про охорону праці, проходити в будь-які виробничі, службові, адміністративні приміщення, в яких використовується наймана праця.

Уся кадрова, звітна, податкова документація знаходяться за місцезнаходженням компанії, а тому інспекторам може бути запропоновано і вказано на цю обставину.

Якщо підписуються документи: акти, пояснення, то робити примітки, що доповнення до пояснень, актів, заперечення, зауваження будуть надати пізніше відповідно до чинного законодавства.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.