«Нове Життя Самчиківського Розпису» (05.10.2018)

0

ua maze

5 жовтня о 13.00 відбудеться прес-анонс проекту «Нове Життя Самчиківського Розпису», який було підтримано Українським  Культурним Фондом. Даний проект реалізується в рамках партнерства мистецької ініціативи ‘UAMAZE’ та Хмельницького обласного науково-методичного центру культури і мистецтв.

 

Місце проведення заходу: Київ, вул. Велика Васильківська, 76Б.

 

Метою проекту є популяризація Самчиківського розпису  та привернення уваги громадськості до проблематики цього зникаючого, проте надзвичайно колоритного мистецтва.

 

В рамках проекту планується розмалювати 10 будинків села Самчики силами художніх волонтерів під керівництвом майстрів Самчиківського розпису: Олександра Пажимського, Віктора Раковського та Сергія Касьянова. Також буде видано та поширено посібники для навчання Самчиківського розпису, календарі, плакати та листівки з колоритними Самчиківськими ілюстраціями.

 

Під час прес-анонсу, що відбудеться в Києві 5 жовтня, буде здійснено розпис  фасаду дитячої театральної студії за адресою: Велика Васильківська 76Б.

 

У заході очікується участь таких діячів культури як Анжеліка Рудницька, Олександр Пономарьов, Сергій Присяжний, гурт «Моторола» та інші.

 

Також очікуємо присутність Міністра Культури Євгена Ніщука.

Серед гостей заходу буде розіграно сувеніри оздоблені Самчиківським розписом.

 

Радо запрошуємо вас приєднатися до нашого заходу!

 

Реєстрація: Ірина Тітова, Координатор проектів мистецької ініціативи UAMAZE

068 896 12 49 / 066 597 51 25

 

Самчиківський розпис — вид українського декоративно-прикладного мистецтва. Переважно сюжетний, виконується великим зубчастим малюнком, схожим на гобеленовий. Зародився у південно-східній Волині, на межі з Поділлям. Хати цього регіону здавна розмальовувалися рослинними візерунками, які вважались оберегами. На даний момент у техніці Самчіківського розпису працюють лише 4 майстри в країні.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.