Національна адвокасі-кампанія бізнесу: час приєднуватись!

0

11122018_долучайтеся11 грудня 2018 р. у Києві розпочалася “Національна адвокасі-кампанія бізнесу: голос українських підприємців”.

Метою зустрічі стало формування Порядку денного, який об’єднає український бізнес напередодні виборів, що заплановані на 2019 рік.

В круглому столі взяли участь 60 учасників.

Ініціатива є аполітичною та вільною для приєднання. Ініціаторами дискусії виступили Спілка українських підприємців (СУП) та Українська Рада Бізнесу (УРБ). Партнер – Національна платформа МСБ. Незалежний фасилітатор процесу об’єднання навколо ініціативи — Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE).

11122018_Олейникова69,6% українців вважають, що не мають жодного впливу на процес прийняття рішень у державі. Про це розповіла директор Представництва Центру міжнародного приватного підприємництва (CIPE) Оксана Олейникова на відкритті заходу. Опитування було проведеного Фондом «Демократичні ініціативи» імені Ілька Кучеріва спільно з соціологічною службою Центру Разумкова у серпні 2018 року. «Зараз настав той момент, коли потрібно змінювати цю статистику», – додала вона та закликала бізнес до об’єднання задля спільної участі у демократичних процесах.

Тетяна Паламарчук, співголова Комітету з розвитку підприємництва Спілки Українських Підприємців (СУП), розповіла присутнім про ініціативу щодо створення бізнес-коаліції. Софія Арасланова, генеральний директор асоціації «Українські імпортери побутової техніки», учасник Української Ради Бізнесу, озвучила пропозиції ініціаторів проекту щодо ключових завдань для влади.

Уповноважені представники бізнес-асоціацій підтримали ТОП-6 пунктів проекту Порядку денного:

  1. Заміна податку на прибуток податком на виведений капітал для всіх компаній

  2. Зниження податкового навантаження на фонд оплати праці

  3. Створення єдиного органу з розслідування економічних злочинів, ліквідація податкової міліції та інших економічних підрозділів правоохоронних органів

  4. Запровадження безпаперових технологій: заборона державним органам вимагати інформацію, яка міститься у державних базах даних

  5. Демонополізація ринків тепло- та енергопостачання, забезпечення рівності доступу учасників суміжних ринків до товарів та послуг природних монополій, зокрема електромереж та приватної тяги

  6. Інституційна реформа перевіряючих та контролюючих органів: запровадження персональної відповідальності, ризик-орієнтованого підходу до перевірок, проведення відкритих конкурсів на керівні посади

Також були висловлені додаткові пропозиції до списку пріоритетів реформ, серед яких: зниження неефективних видатків бюджету, створення незалежної судової системи та прокуратури, відкриття деперсоніфікованої інформації митних баз, суттєве спрощення документального оформлення працівників, осучаснення трудового законодавства та свобода трудового договору, відміна порогу мінімальної заробітної плати, створення системи контролю ланцюжка постачання товарів (єдиний електронний документ), детінізація ринку оренди сільськогосподарської землі, заборона правоохоронним органам блокувати рахунки без пред’явлення підозри, прийняття законодавства про саморегулівні організації, завершення реформи публічних закупівель та інші.

11122018_ИченскаяСвітлана Іченська, голова Спілки підприємців, орендарів та власників Сумської області, передала організаторам рішення Сумського «Форуму ділових кіл України», який відбувся у березні поточного року та зазначила важливість спрощення оформлення документів щодо працевлаштування співробітників для малого бізнесу: «Незрозуміло, чому договір цивільно-правових відношень поставлений поза законом органами Держпраці».

Грігол Катамадзе, Президент ВГО «Асоціація платників податків України», яка є членом Української Ради Бізнесу, ще раз наголосив про важливість прийняття нового Податкового Кодексу, що вирішить багато із перелічених питань.

Володимир Чеповий, Президент «Української бізнес асоціації», звернув увагу, що реформами опікуються представники «білого бізнесу», тобто ті компанії, які хочуть працювати згідно діючого законодавства, а не ховатися «в тіні».

 

Долучитися до ініціативи може будь-яке членське аполітичне громадське чи бізнес-об’єднання за допомогою веб-порталу ініціативи: www.businessvoice.in.ua.

 

У другій половині січня 2019 року усі бізнес-асоціації, які долучаться до адвокасі-кампанії через веб-портал, будуть запрошені на зустріч для складання фінального списку пропозицій Порядку денного бізнесу.

11122018_Чумак11122018_Бирюков 11122018_виступ 11122018_Катамадзе 11122018_Пероганич 11122018_Соколов

У лютому 2019 року заплановано проведення Форуму, на якому буде озвучено Порядок денний бізнесу та запрошені кандидати на посаду Президента України для дебатів щодо розвитку підприємництва. У вересні-жовтні 2019 року в рамках Національної адвокасі-кампанії відбудеться ряд публічних зустрічей із політичними силами для подальшого просування пропозицій від бізнес-спільноти перед парламентськими виборами.

 

Шановні колеги, долучайтеся до Національної адвокасі-кампанії бізнесу: голос українських підприємців!

 

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.