Колектив Союздрук страйкує через знос кіосків мережі у Києві

0

За повідомленням УКРІНФОРМ, сьогодні у Києві не працюють кіоски продажу преси, працівники “Союздруку” протестують під Київрадою проти їх демонтажу. Під мерією зібралося кілька сотень людей з плакатами із написами “Європейській столиці – вільний доступ до ЗМІ”, “Чиновник! Наносячи удар по пресі, в чиїх ти дієш інтересах?”, “Руки геть від вільного доступу до інформації”.

На сторінці Агентства Союздрук у соціальній мережі Фейсбук висить об’ява: «Друзі, ми вимушені вийти на страйк. Чиновники КМДА знищують кіоски ПРЕСА».

На відео – виступ голови фракції ВО “Свобода” у Київській міській раді Юрія Сиротюка: «Питання знесення кіосків Союздрук – не тільки питання робочих місць, а й національної безпеки. За таке СБУ треба викликати. Жоден український кіоск не має бути закритий!»

Керівник Агентства Союздрук Ганна Кулаковська розповіла журналістам на прес-конференції, що влада надає неправдиву інформацію про те, що продається в кіосках: «Я готова поїхати особисто по всім кіоскам із журналістами та перевіряючими,  і показати, що продається в кіосках. Думаю, наші місця вже продали одному із тютюнових магнатів, про що сказав сьогодні депутат під Київрадою».

Адвокат   Агентства Союздрук Анна Вакульчук: «Ситуація, яка склалася навколо Союздрук, є чітким прикладом нехтування закону посадовими особами та відстоювання інтересів якоїсь окремої зацікавленої групи осіб. Комісія з питань розміщення тимчасових споруд перевищує свої повноваження».

Постановою Верховної Ради України «Про запровадження мораторію на виселення редакцій друкованих засобів масової інформації, закладів культури у тому числі бібліотек, видавництв, книгарень, підприємств з розповсюдження книг та преси» від 16.01.2009 року заборонено органам виконавчої влади, органам місцевого самоврядування здійснювати знесення існуючих кіосків з продажу друкованих засобів масової інформації. Незважаючи на це, на початку липня за рішенням Київської міської влади терміново було демонтовано 3 об’єкта з продажу друкованих засобів масової інформації (преси) «Агентства Союздрук».

9 липня 2018 року на черговій Комісії з питань розміщення тимчасових споруд виконавчого органу КМДА, було прийнято рішення про ануляцію документації та фактичне знищення ще 10 об’єктів з торгівлі газетами та журналами «Агентства Союздрук», які нібито порушують функціональне призначення.

За інформацією агентства, до Департаменту архітектури та містобудування для включення у порядок денний чергових Комісій вже надійшли матеріали по більш як 50 кіосках «Агентства Союздрук» з метою їх незаконного демонтажу.

Олексій Бабанський, Асоціація розповсюджувачів преси України, зауважив: «Вражає, що немає розуміння у чиновників, які глобальні проблеми вони створюють для всього інформаційного простору України. Ми всі повинні знати, що, якщо зникає останній потужний оператор із розповсюдження преси у Києві, то видавці змушені будуть скоротити наклади, а це процес підвищення собівартості одного примірника. Це буде непривабливо для покупців, що призведе до істотного скорочення накладів та закриття видань. Є газети, які тримаються тільки завдяки співпраці із Союздруком. Це вже питання національної безпеки».

Колектив  Агентства Союздрук звернувся до Київської міської влади з вимогами:

  • припинити незаконні дії Київської міської влади, щодо свавільного та незаконного демонтажу кіосків з розповсюдження преси ТДВ «Агентства Союздрук» в місті Києві;
  • терміново вжити заходів, щодо перевірки законності дій посадових осіб під час винесення рішення про анулювання паспортів прив’язок тимчасових споруд ТДВ «Агентства Союздрук» та дострокового припинення дії договорів щодо пайової участі в утриманні об’єктів благоустрою з ТДВ «Агентство Союздрук».

Світлина від Агентство Союздрук.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.