Інституції оточення бізнесу – ключовий елемент для економічного процвітання України

0

спикерТрадиційне покладання відповідальності за ситуацію в країні на державу, здається, потроху минає. Все частіше лунають думки про те, що для позитивного руху потрібно змінювати ментальність суспільства. Так, відомий український науковець, якого міжнародний рейтинг “ФОРБС” у 2017 році назвав одним з найкращих українських економістів, Роман Шеремета стверджує: час створювати суспільні інституції, які змінять ментальність українців на користь бізнесової активності та вміння конкурувати на світових ринках. Це і стане основою економічного успіху України.

 

Тішить, що нам не потрібно винаходити велосипед і вигадувати такі інституції з нуля. У Європейському союзі вони давно і успішно функціонують. Більше того – отримують безповоротне фінансування з програм Єврокомісії для своєї діяльності, оскільки підтримка МСБ – ключовий пріоритет Євросоюзу. Разом із тим надають платні послуги, що дозволяє говорити не лише про самоокупність, але й прибутковість.

 

Слід зазначити – в Україні вже масово створюються Інституції оточення бізнесу на зразок Агенцій регіонального розвитку, інкубаторів бізнесу, технопарків та інші. Довкола цих ініціатив об’єднуються бізнес, влада і громада, але поки що нормативно ці процеси недостатньо врегульовані. Та і функціонал подібних інституцій досі не до кінця зрозумілий: для чого вони, хто їх має фінансувати, хто чим має займатися, якими мають бути результати роботи?

 

На території ЄС Інституції оточення бізнесу – підприємства інфраструктури послуг, що покликані підтримувати та розвивати економічну (господарчу) діяльність в регіоні.

Сказати, що їх багато – нічого не сказати. Наприклад у Польщі в кожному воєводстві працюють кілька сотень таких інституцій, діяльність кожної з яких спрямована на підтримку певної цільової аудиторії. Саме завдяки їм Польща зуміла відносно швидко подолати кризові явища і перейти до стійкого зростання економіки.

 

Про типи та функціонал європейських інституцій оточення бізнесу ви можете дізнатися, переглянувши вебінар президента фундації CEASC Миколи Смолінського. Також у відео докладно розглянуто діяльність Лодзьської агенції регіонального розвитку: історія створення і становлення, джерела фінансування, послуги, які надає команда.

 

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.