«НОРТ» зробив заяву щодо законопроекту 4030а

0

mafГромадська Спілка «Національна організація роздрібної торгівлі» (НОРТ) ще наприкінці лютого 2017 року направила звернення від більше ніж 11000 підприємців Голові Верховної Ради України та головам Комітетів ВРУ, до Кабінету Міністрів, а також Президенту України, в якому йшла мова про недопущення втручання в роздрібну торгівлю, а саме – проти запровадження норм законопроектів стосовно закриття вітрин із тютюновою продукцією (законопроекти 4030а від 19.07.2016 та 4030а-1 від 02.08.2016, які передбачають заборону видимого розміщення пачок сигарет у місцях продажу, і в разі прийняття будь-якого з них тютюнові вироби будуть вилучені із вітрин).

 

На думку представників малого бізнесу та експертів, вищезгадані законопроекти є популістичними та непродуманими кроками з боку вітчизняних політиків, а запропоновані норми – малоефективні для досягнення задекларованої мети. Крім цього, прийняття таких ініціатив завдадуть шкоди підприємствам галузі роздрібної торгівлі.

 

Боротьба з палінням не повинна вестися лише методом заборони та введенням незручностей для категорії громадян, які палять.

 

ГС «НОРТ» були проведені дослідження із закриттям вітрин, які показали, що даний захід не тільки не матиме необхідного впливу на зменшення паління в країні, але й матиме ряд негативних факторів щодо роботи підприємців.

 

Наслідки прийняття вказаного законопроекту будуть ще глобальніші: мова йде про зменшення надходжень до бюджету, як через недотримання ЄСВ, так і збільшення обсягів нелегальної торгівлі.  Крім того, це приведе до різкого збільшення контрабанди тютюнових виробів в Україну.

 

Досвід 17 країн, де робилися спроби запровадити відповідну заборону, свідчить про її негативний вплив на економіку, легальний бізнес і споживачів. При цьому, не маємо жодного факту, щоб відповідна заборона призвела до зменшення поширеності куріння.

 

1 листопада 2018 р. ГС «НОРТ» знов звернулася до громадськості та народних депутатів:

 

«Шановні панове!

Напевно, кожного дня ви підходите до віконець кіосків і робите покупки.

Ви не завжди бачите обличчя продавців, які вас обслуговують.

Подивіться. Ці працівниці важко працюють, і заробляють менше 10 тисяч гривень на місяць.

 

В цей час люди, які отримують сотні тисяч гривень на місяць, хочуть закрити навіть ці робочі місця.  Вони вирішили, що на вітринах кіосків не треба виставляти товар, щоб його бачили покупці. Вони переконують суспільство, що навіть називати цей товар в пресі чи вголос – це правопорушення. Саме тому ми не можемо назвати його і в цьому зверненні, хоч виробляється він легально і має право продажу згідно діючого законодавства.

 

Сьогодні суспільство впевнюють, що сама присутність цього товару на полицях магічно діє на кожного перед кіоском.

 

В цих жінок немає можливості прийти на мітинг перед Верховною Радою в день голосування, бо вони працюють. Та вони просять не забирати в них роботу! Не підтримуйте законопроект про заборону використання вітрин для викладки товарів.

 

Законопроект 4030а – це заборона чесної праці! Не підтримуй!

 

Громадська спілка «Національна організація роздрібної торгівлі» (НОРТ)

Захист законних прав та інтересів представників роздрібної торгівлі. nort.org.ua»

 

1 2 3 4 5 6 7

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.