Дзеркала, як унікальний матеріальний об’єкт незалежних крамниць

0

Експерт: Олександр Савенко, голова Комітету з урегулювання питань торгової нерухомості ГС «Національна організація роздрібної торгівлі» (НОРТ)

 

Продовжуємо цикл публікацій щодо створення успішних крамниць. В першій публікації можна дізнатися, що таке незалежна крамниця, в другій – яке торгівельне обладнання зможе підняти рівень продажів в незалежних закладах торгівлі. В третій – рекомендації щодо облаштування Демонстраційної Зони в крамниці.

 

Сьогодення незалежних крамниць: віртуальні (інтернет) крамниці – атакують реальні («цегляні») формати. Така боротьба між кардинально різними форматами торгових підприємств призводить до переоцінки базових основ торговельного бізнесу. Йде переусвідомлення, що є унікальним в певному торговому форматі, що з того унікального залишиться цінним для клієнтів. А що втратило цінність і варто замінити…

 

Цифрові технології комунікації дозволяють за лічені долі секунди додавати в уяву клієнта певні відеоряди, візуальні образи, задавати в мозок ритм та коливання певної частоти. За долі секунди змінюються цінові уявлення, надаються експертні поради, демонструються приклади з досвіду…

 

«Цегляним» крамницям важко тягатись в конкуренції з таким набором «цифрових» зручностей. Об’єм, швидкість, точність в подачі асортименту та уявлень про нього = в електронному форматі = вище та точніше, ніж за допомогою пам’яті одного продавця чи рекламного проспекту на прилавку.  Впевнений, що такі переваги цифрової комунікації незалежним «цегляним» крамницям варто опановувати та впроваджувати до своєї практики управління асортиментом та його презентацію Клієнтам.

 

Проте і стрибати з головою в стрімкий потік «оцифровування» торгівлі – зле.  Як каже народна мудрість: «швидка вода – мутна вода». Тому стверджувати, що сторінка історії з цегляними крамницями – перевернута, і хто не встигає у стрімкий потяг цифрової торгівлі – залишається поза ринком,  дорівнює провокаційній комунікації, для вигоди тих, хто цю думку розширює.  В реальних крамницях за тисячі років діяльності створено та розроблено чимало унікального та корисного для людини, такого, чого цифровому формату наразі не відтворити.

 

Приклад: взаємодія людини та дзеркал.

Дзеркало в крамниці найчастіше використовується для:

 1. Зміни простору, об’єму простору.
 2. Презентації товарів.
 3. Впливу на відчуття покупців.

 

 1. Простір

При вивіреному розташуванні дзеркал можна:

 • Створити враження, що крамниця велика і в ній чогось та знайдеш (це не ларьок).
 • Приховати колони/балки та інші перегородки, аби вони не обмежували і не зупиняли прогулянки людей торговельним залом.
 • Візуально розширити проходи до дальніх зон/стендів.
 • Прибрати ефект «тупіка» на глухій стіні.
 • «Підняти» стелю.

 

1-1

 

 

 

 

 

 

 

 

Фото. Магазин Zuo, Варшава (27 кв.м.)

 

1-2

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

N.B. Зверніть увагу, що дзеркала в крамницях рідко розміщують таким чином, аби в них відображався вхід. Ставлять під кутом, збоку, але не навпроти входу. Як думаєте, чому?

 

 1. Презентація виробів.

Дзеркала виступають чудовим рішенням для презентації товарів на  стендах:

 • Візуально збільшують кількість презентації виробів, тим самим залучаючи увагу.
 • Доповнюють перспективу.
 • Демонструють товари, які можуть знаходитись не в першому ряду та щоб було видно те, що прямо не видно.

 


1-31-4

Цікавий парадокс помітив в магазинах одягу – речі біля дзеркал беруть рідше приміряти, проте приміряти речі підносять саме до дзеркал. Тобто ходять по залу, беруть речі і йдуть до дзеркала, а ось тих речей які біля дзеркал і йти за ними не треба – чомусь значно рідше торкаються.

 

Відчуття покупців

 

Те, що дзеркала впливають на відчуття людини – давно відомий факт. А ось відображення, які створені проекцією зображень через камери (фото, відео) – не створюють таких відчуттів, які утворюються від контакту із дзеркалом.

 

Сьогодні науковці все частіше говорять про те, що дзеркало відображає не тільки фотони світла, як фото/відеокамера, а й інші випромінювання та енергетичні потоки людини. Саме тому, людина не просто вивчає картинку у дзеркалі, а й відчуває, себе в чомусь/ з чимось новим.

 

1-5 1-6

 

N.B. В дзеркала люблять розглядати себе не тільки жінки, а й чоловіки завжди з цікавістю дивляться на річ/товар через відображення у дзеркалі… навіть коли це не чітке зображення і треба щось довигадувати.    М А Г І Я 🙂

 

Звісно, для того, аби на Ваші дзеркала спеціально йшли дивитись, їх не варто купувати у відділі «все для ванної». Замовте індивідуальні дзеркала в спеціалізованій майстерні. Це вигідно, реально для втілення, оперативно.

 

Замовляйте мінімум 70 см завширшки, а висота = хоч до стелі. Тут діє правило: чим вище дзеркало = тим більш вражаюче та захоплююче. А ось чи додавати по краях фацет чи інші візерунки – на Ваш смак .

 

І найголовніше – мережеві крамниці НЕ ризикують із створенням неординарних чи великих дзеркал, тим паче під індивідуальний проект архітектури крамниці. Тому, для незалежної крамниці, оригінальні дзеркала це додатковий «+» до унікальності та причини для візиту Клієнтів, які люблять заглянути у потойбічний світ.

 

1-7 1-8

 

І наостанок про сучасні цифрові / розумні дзеркала, яких стає все більше в крамницях одягу/прикрас/перукарнях т.п.  Такі пристрої  =  не є дзеркалом. Це ближче до розряду комп’ютерних моніторів, у формі дзеркала.

Дзеркало  –  це відображення (на скло нанесений шар природної речовини, частіше срібла, від якого відбиваються потоки спрямованих частин).

А цифрове/розумне дзеркало – це проекція (подається електронним сигналом те, що попередньо знято на камеру).

Тому мудріше не замінювати дзеркала на «цифрові панелі», а додавати до сервісів Вашої крамниці подібні девайси. Переконаний, не кожна людина захоче, аби її завжди знімали на камеру….хтось робить біля дзеркала дуже індивідуальні речі, і не хоче позувати біля камери.

 

1-9 1-10

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.