Бізнес-спільнота вимагає дієвої реформи податкової системи

0

_AMS9763Підприємці звернулися до Президента України з вимогою негайно розпочати ефективну податкову реформу.

 

Про це заявив голова Спілки підприємців “СТІНА” Олександр Печалін на прес-конференції “Бізнес і фіскальна служба: хроніка боротьби та шляхи вирішення”, що відбулася 6 листопада в УНІАН за підтримки проекту Український Інвестиційний Діалог та інформаційної підтримки Національної платформи МСБ.

 

баклан2“Податкова система потребує трансформації та змін. Те, що зараз відбувається, – це профанація. Бізнес втомився від цього. Бізнес не може слухати порожні розмови про те, що зменшується тиск на суб’єктів господарювання, а насправді – контролюючі органи не те що зменшили, а посилили тиск на підприємців”, – прокоментував експерт.

 

За словами модератора дискусії, генерального директора «Business Gathering» Анастасії Баклан, найкращий варіант проаналізувати проблематику взаємодії податкової та сектору МСБ – це розглянути реальний кейс.

 

ДИВИТИСЯ ВІДЕО ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ

 

костелей1Тому учасники прес-конференції підготували огляд прикладу Вінницької компанії “НК “Віфарт”.

 

Керівництво якої заявило про необґрунтоване нарахування підприємству податків і штрафів у розмірі 23 млн. грн. у серпні цього року, а також відкриття незаконного кримінального провадження і вилучення 150 тонн палива місцевими податківцями.

 

“Якщо це спроба здирства, то окрім легальних податків ми платити нічого не будемо. Ми будемо боротися до кінця, відстоювати справедливість у судах, генпрокуратурі і у Президента. Потрібно, щоб в Україні припинився подібний рекет. Якщо потрібно, то у своїй боротьбі ми достукаємося до міжнародних інстанцій», – прокоментувала економічний радник директора Олександра Костєлєй.

 

печалин3Підприємство «НК Віфарт» займається продажем палива (дрібний і середній опт) у Вінницькій області та налічує більше 600 контрагентів. За словами керівництва, бізнес завжди справно платить податки – тільки за останній рік було перераховано до бюджету понад 2 млн. гривень.

 

“Весь акт податкової інспекції базується на припущеннях, на думці ревізорів, які писали цей акт. Не бралися до уваги первинні документи. Бралися припущення, що ми з деякими контрагентами проводили нетоварні угоди, які проводилися тільки на папері, і що нам певне паливо надходило на безоплатній основі. Але це абсурд, оскільки порушення знайшли у контрагентів, а розплачуватися за чужі помилки зобов’язали нас”, – сказала вона.

 

ДИВИТИСЯ ФОТОЗВІТ З ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ

 

_AMS965919 серпня була порушена кримінальна справа про несплату податків, хоча, за твердженням керівництва, ніякого податкового боргу у компанії немає, про що свідчить отримана довідка з державного відомства, яка була проігнорована.

 

Після цього, контролери проводять обшук, не допускають до присутності адвоката компанії Анаїт Арустамян, вилучають всі документи підприємства і заарештовують 150 тонн палива.

 

“Значний обсяг цього палива належав нашим партнерам – сільськогосподарським фірмам, у яких був розпал збиральної, і яке їм було необхідно як повітря. У результаті, багато з підприємств не змогли вчасно прибрати свої посіви і понесли значні збитки”, – додала економічний радник директора Олександра Костєлєй.

 

арустамянПозовні матеріали на незаконні дії вже були спрямовані до адміністративного суду, скарги – до Генеральної прокуратури та на ім’я Президента України.

 

Сьогодні до вирішення проблеми підключається профільна громадськість, громадські ради та представники засобів масової інформації, оскільки подібний випадок є не поодиноким для різних регіонів держави і потребує нагального вирішення.

 

“Не може бути колективної відповідальності, щоб за прорахунки або порушення одних фірм штрафи нараховувалися іншим фірмам. Єдина надія на суд, і здоровий глузд нашого суспільства, що нормальні закони запрацюють раніше, ніж розоряться сумлінні підприємства”, – звернулася до учасників адвокат ТОВ «НК-Віфарт» Анаіт Арустамян.

 

_AMS9680За словами керуючого партнера Правової групи “Dominion” Михайла Гончарука, податківці навмисно вибирають саме ті підприємства, які реально працюють та сумлінно платять чимало податків, бо них можна «заробити» ще більше.

 

Експерти вважають, що головне питання необхідної реформи не стільки у ставках податків, скільки у наведенні ладу у адмініструванні податків.

 

гончарук1“Як практикуючий юрист, хочу засвідчити, що подібних випадків зараз дуже багато по всій країні. Є судова практика, яка підтверджує, що платник податків не може нести відповідальність за контрагентів, що головне – це рух товарів”, – розповів експерт.

 

Паралель із ІТ-бизнесом провела директор Палати податкових консультантів Лариса Антощук. За коментарями експерта, останнім часом податкова розгорнула компанію з вилучення серверів, комп’ютерів та іншого обладнання заради вчинення тиску на представників цієї галузі.

 

_AMS9792“Єдина надія бізнесу залишається на суд. Але судовий збір зараз дуже дорогий, що також лягає тягарем на плечі підприємця. В цьому сенсі постало питання негайного впровадження реальної податкової реформи. Зокрема щодо притягнення до кримінальної відповідальності чиновників, які роблять не правочинний тиск на платника податків”, – додала вона.

 

В рамках прес-конференції презентоване журналістське розслідування, яке доступне на сайті Marionetki.net.

 

_AMS9749“Ми відправили запити до уповноважених органів з вимогою притягнути до відповідальності конкретних представників податкової, а також співробітників прокуратури, які в спайці з фіскалами здійснювали неправомірні дії. Винні мають бути покарані”, – заявив голова агентство журналістських розслідувань «marionetki.net» Артем Фляжніков.

 

У висновку експерти порадили бізнесу не боятися доносити до громадськості випадки правопорушень та захищати свої законні інтереси у публічній площині, адже саме так проблема отримує шанс бути вирішеною.

 

баклан4На сьогоднішній день є інституції, готові сприяти бізнесу у вирішенні їхніх проблем – об’єднання підприємців, громадські ради, організації підтримки підприємництва, спілки т.д. Більше того, позитивну тенденцію консолідації відмічають експерти і серед бізнес-асоціацій.

 

Так, в 2014 році було ініційовано регіональними об’єднаннями бізнесу створення Національної платформи МСБ, яка об’єднує вже близько 70 організацій.

 

“Від Національної платформи МСБ та компанії «Business Gathering», ми завжди займаємо тільки нейтральну позицію у взаєминах бізнесу та органів державної влади. Адже об’єктивне і взаємовигідне рішення будь-якої подібної проблеми можливо тільки в конструктивному діалозі, який ми допомагаємо вибудовувати”, – прокоментувала Анастасія Баклан.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.