Останні дні електронного адміністрування ПДВ

0

Комітет з питань податкової та митної політики

Прийняти за основу проект закону про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо скасування електронного адміністрування податку на додану вартість рекомендує Парламенту його Комітет з питань податкової та митної політики.

Про це йдеться в повідомленні Інформаційного управління Апарату Верховної Ради України.

На засіданні Комітету, котре відбулося 12 грудня 21014 року, зазначалося, що законопроектом (реєстр. №1141) пропонується скасувати систему електронного адміністрування податку на додану вартість, внісши відповідні зміни до законів “Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законів України” та “Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення оподаткування інвестиційної діяльності”.

Члени Комітету відзначили, що запроваджена з 1 січня 2015 року система електронного адміністрування ПДВ призведе до постійного відволікання обігових коштів у суб’єктів господарювання, що в умовах економічної нестабільності може призвести до їх банкрутства.

На думку народних депутатів, реалізація у суб’єктів господарювання механізму електронного адміністрування ПДВ потребуватиме значних додаткових трудових і технічних ресурсів з метою постійного моніторингу операцій в системі електронного адміністрування. Порівняно з діючим механізмом реєстрації податкових накладних, кількість податкових накладних, які будуть задіяні в системі електронного адміністрування ПДВ значно збільшить навантаження в роботі електронних систем. Відсутність технічного тестування можливостей електронних систем для забезпечення функціонування системи електронного адміністрування може призвести до ймовірних зупинок чи збоїв в електронній системі.

Члени Комітету, враховуючи це, а також що ця система буде повністю базуватися з використанням мережі Інтернет, зазначили, що будь-які зупинки чи збої в роботі цих систем призведуть до дестабілізації роботи підприємства, безпідставного застосування до платника податків штрафних санкцій за порушення податкового законодавства, несвоєчасної сплати податку до бюджету.

Народні депутати України під час обговорення висловили низку зауважень до встановленої системи електронного адміністрування податку на додану вартість та наголосили на необхідності на даному етапі скасувати цю систему. Зокрема, вони зазначили, що система електронного адміністрування ПДВ не передбачає перенесення залишків податку на додану вартість, що заявлені платниками податку до бюджетного відшкодування за звітні (податкові) періоди до 1 січня 2015 року; порядку реєстрації в Єдиному реєстрі податкових накладних розрахунків коригування до податкових накладних, не охоплює ряд документів, які є підставою для нарахування податкового кредиту без отримання податкової накладної.

З іншого боку, члени Комітету вважають за необхідне вдосконалити адміністрування податку на додану вартість з метою забезпечення ефективного і якісного контролю нарахування, сплати та відшкодування податку на додану вартість, ліквідації “податкових ям” та схем мінімізації, створених окремими платниками податків.

Під час обговорення було запропоновано створити в Комітеті робочу групу із числа народних депутатів, представників Міністерства фінансів, Державної фіскальної служби України та громадськості.

Посилання: http://platforma-msb.org//1136-kryvenko-ostanni-dni-elektronnogo-administruvannja-pdv/

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.