English version
of SME platform

Звіт про роботу коаліції МСБ Сумської області у 2017 році

0

824 листопада 2017 Коаліція МСБ Сумської області провела збори,  на яких обговорили результати коаліції за 2017 рік.

 

Коаліція МСБ Сумської області об’єднує 12 організацій підприємців з загальною кількістю підприємців більше 2000 членів!

 

Оперативна комунікація учасників Коаліції. Для економії часового ресурсу започатковано закриту групу у Месенджері «Коаліція МСБ Сумської області» за допомогою якої проводиться обговорення документів, звернень від Коаліції, анонсів заходів та таке інше.

 

 

Більшість звернень, що стосуються податків, законодавства та заходів, що проводяться, – йдуть від імені Коаліції. За час, що пройшов з дня заснування і коли коаліцію гостро не сприймали владні структури, – ставлення до коаліції змінилось кардинально в інший бік. Коаліція стала однією з найвпливовіших організацій в Сумській області та Укр1 (1)аїні.

 

25 січня 2017 року, після попередньо проведеної роботи з депутатами Сумської міської Ради, сесія СМР прийняла рішення про зниження ставки єдиного податку з 18% – 20% до 9% від розміру МЗП.

 

Це рішення було першим в Україні й дало поштовх до прийняття таких рішень у інших регіонах України, але за підсумками року, в цілому по Україні це складає не більше 20% областей.

 

В липні 2017 року сесія прийняла ставки єдиного податку на 2018 рік. У розмірі :

 • 1 група – 10% від прожиткового мінімуму
 • 2 група – 10% від розміру МЗП

4Завдяки тому, що до складу Сумської координаційної Ради підприємців входять багато представників коаліції,  вдалось змінити хід роботи цього органу, налагодити співпрацю з управлінням підприємництва Департаменту ресурсних платежів Сумської міської Ради, порядок денний засідань формується спільно з членами ради, виносяться гострі питання, що потребують розгляду. Наразі вже є домовленість про активізацію роботи з формування туристичної привабливості міста Суми, проведення спільних заходів у цьому напрямку.

Учасникам коаліції налагодили комунікацію з новим керівництвом Обласного фонду підтримки підприємництва, керівник фонду звертається до Коаліції з пропозиціями проведення спільних заходів, активізувалась співпраця з депутатською комісією Сумської обласної Ради, від них надходять пропозиції про проведення спільних заходів, також вони беруть участь у заходах Коаліції.

 

 

6

З Коаліцією постійно співпрацюють депутати Сумської міської Ради, завдяки початому напередодні місцевих виборів проекту «Формування вимог бізнесу до влади», що показав свою ефективність. Щоквартально до Коаліції надходять звіти про виконання меморандуму, підписаного напередодні виборів в 2015 році.

 

 

Перелік проведених коаліцією заходів у 2017 році:

 • 15 лютого 2017 р. було проведено круглий стіл «Бізнес під контролем», з питань нововведень перевірок управлінням Держпраці, в роботі якого взяли участь більше 100 осіб представників бізнесу з багатьох районів області.
 • Надіслані звернення до Президента, Кабміну, ВРУ на підтримку законопроекту № 5711.
 • Члени Коаліції прийняли активну участь у Конференції Національної платформи МСБ у лютому 2017 р.
 • 1 квартал 2017 року Іченська С.А. активно працювала з робочою групою АППУ з розробки Ліберального Податкового кодексу, що дало змогу зупинити прийняття цього документу, що значно звужував дію Спрощеної системи оподаткування, залучила до роботи експертів з інших областей України.
 • 4 квітня проведено тренінг з налагодження комунікацій в коаліції тренером міжнародного рівня Камелією Булат за підтримки CIPE.
 • 10 квітня 2017 року – у круглому столі «Спрощена система оподаткування – бути чи не бути?» м. Київ.
 • У травні 2017 року приймали участь у всеукраїнському круглому столі з питань норматиних документів щодо перевірок Держпраці, свої зауваження передані керівнику Держпраці України.
 • 25 травня проведено круглий стіл «Температура бізнесу 39,9 – хто винен?», присвячений підведенню підсумків роботи Кабміну за рік з моменту призначення роботи Кабміну: в частині створення умов для розвитку бізнесу визнано незадовільною.
 • У червні, на запрошення РПР, прийняли участь в робочій зустрічі з метою створення всеукраїнської коаліції, далі співпрацювати з даною організацією відмовились через їх, на думку членів Коаліції, антибізнесову провладну позицію.
 • 08.08.2017 р. проведено міжрегіональний круглий стіл «Місце малого та середнього бізнесу в економіці країни», обговорили законопроекти 6757 та 6758 разом з народним депутатом України Олександром Сугоняко.
 • 05.09.2017 про висновки обговорення було заявлено під час брифінгу у ВРУ, який було організовано Сугоняко О.Л.
 • 07.09.2017 р. Президент України під час свого звернення до народу України, Кабінету Міністрів та Верховної Ради, процитував тези, проговорені під час брифінгу;
 • 17 листопада 2017 проводився форум рекламістів, разом з спілкою рекламістів України, присвячений закінченню розробки проекту закону « Про рекламу», в роботі над яким брали участь учасники коаліції, підписали резолюцію з вимогою найскорішого прийняття законопроекту «Про Рекламу» у ВРУ. Документ вже зареєстровано у ВРУ.
 • Іченська Світлана щоквартально роз’яснює права підприємців та законодавчі новини на Сумському радіо «Слобода – ФМ» у півгодинній програми «По суті». Регулярно запрошується на Сумські телеканали, як експерт з питань підприємництва.
 • Богдан Мосунов – голова ГО «Молодь та підприємництво», активний учасник Коаліції, експерт з питань регуляторного законодавства та запровадження М-тесту, працює в робочих групах з розробки місцевих «законах» та законодавства України. Один з ініціаторів та організаторів інноваційного проекту «Платформа IES» – магістерська програма навчання  започаткування та ведення бізнесу; Член Координаційної Ради Національної платформи МСБ.
 • Завдяки зусиллям колег по Сумській коаліції МСБ, а також народному депутату України Олександру Сугоняко, вдалося відремонтувати автомобільну дорогу Суми-Пірятин на найбільш розбитих її частинах.

 

5Усі анонси, новини, звіти про проведені заходи розміщуються на веб ресурсах ГО «Спілка підприємців, орендарів та власників Сумської області» та Сумської коаліції МСБ.

 

Сторінка у фейсбук

 

 

 

[Голосів: 4    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.