English version
of SME platform

Жінка у мінливиму світі праці: секрети успіху від успішних жінок

0

БезымянныйРазом із міжнародним співтовариством, ПРООН-Україна святкує Міжнародний день жінок. Глобальна тема цього року — “Жінка у мінливому світі праці” — відзначає важливе місце жінок як робочої сили та звертає увагу на те, як зміни у світі праці впливають на жінок. Вивільнивши повний потенціал жінок у світі праці, можна  досягти ліквідації злиднів, сприяти всебічному та сталому економічному зростанню, зменшенню нерівності у межах країн і між ними, досягти гендерної рівності та розширення прав і можливостей усіх жінок і дівчат.

 

Оксана Русанова, молодий доцент кафедри фізики Донецького національного університету, у 2015 році через конфлікт була змушена переїхати з Донецька до Запоріжжя. Саме тоді вона почала незвичайний проект — наукову лабораторію для дітей. На сьогодні її заняття відвідали понад 2000 дітей і дорослих у семи регіонах України. У Єревані (Вірменія) її команда представила свою програму місцевій громаді, а в Запорізькій області організувала літній науковий табір.

 

У лютому 2016 року, за підтримки ПРООН, яка надала грант на закупівлю лабораторного обладнання та матеріалів для робочих семінарів, було запущено новий Оксанин бізнес-проект.

 

Яна Сініца мала власне туристичне агентство у Донецьку, але у 2014 році, через конфлікт, їй довелося тікати. Перебравшись до сусіднього села Крива Лука, вона почала займатися тим, що в неї виходить найкраще і що вона любить найбільше — розробляти тури вихідного дня. Зараз, спільно зі своїми сімома колегами, п’ятеро з яких — жінки — вона розвиває еко-туризм у регіоні та проводить творчі семінари з розвитку сталого туризму для дітей та дорослих.

 

“Хочу, щоб ці прекрасні пейзажі побачили якомога більше людей. Щоб вони могли милуватися красою та духом цієї землі. Це приносить мені справжнє щастя”, — говорить Яна.

 

Отримавши підтримку від Програми малих грантів ПРООН, Яна придбала спорядження для активного відпочинку та обладнання для навчального класу-трансформера, який вона використовує для ініціатив у туристичній освіті.

 

“Наша громада пережила важкі часи збройного конфлікту в 2014 році. Люди були дуже пригнічені та не мали впевненості щодо майбутнього цієї області”, — каже Любов Василівна Філоненко, сільський голова Кривої Луки. “Для нас Яна стала променем світла у темряві. Її енергія, харизма та наполеглива праця підняли нашу спільноту на якісно новий рівень. Ми стали активнішими, відповідальнішими і впевненішими у майбутньому”.

 

Єкатерині Донцовій, директорові дитячого будинку в Луганську, дали годину на те, щоб зібрати речі та підготувати дітей. Співробітники почали записувати імена дітей у них на руках, про всяк випадок. Коли озброєні люди змусили 61 дитину, зокрема, з обмеженими можливостями, сісти в автобус, і повезли їх до російсько-українського кордону, Єкатерина подзвонила українському омбудсмену і попросила термінової допомоги. Через дев’ять годин, які вони провели у полі, готуючи кашу на відкритому вогні, ситуація вирішилася. Але все одно дітям довелося змінити місце проживання.

 

За підтримки проекту місцевого розвитку ПРООН (CBA), який профінансував ЄС, Єкатерина забезпечила поселення дітей у нещодавно відремонтованому будинку. Зараз у новій будівлі Дитячого центру соціально-психологічної реабілітації в Сєвєродонецьку є місце ще для 50 дітей.

Переглянути фото та ознайомитись детальніше  можна за посиланням.

[Голосів: 2    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.