Заступник міністра фінансів: «Наша мета – прибрати тиск на бізнес»

0

kapynusРезультати консультацій з різними представниками бізнесу свідчать, що основний акцент потрібно робити не на ставки, а на поліпшення адміністрування. В першу чергу потрібно вирішувати ті проблеми, які сьогодні бізнес має у взаємодії з податковою адміністрацією. Про це в інтерв’ю виданню «НВ Бізнес» заявив заступник міністра фінансів Євген Капинус.

 

За його словами, максимально прозорим і відкритим має бути адміністрування ПДВ. «Зараз в одному з наших законопроектів ми прописали умови, за яких бізнес зможе сам бачити всю інформацію про відшкодування ПДВ. Для цього пропонується об’єднати два реєстри в один, зробити його публічним і відкритим. При цьому повинна бути не тільки інформація про розміщення в чергу, але і про відшкодування. І бізнес зможе контролювати можливі порушення з відшкодування ПДВ. Сьогодні дуже багато питань у бізнесу виникає стосовно ефективності самої системи, коли у підприємств є помилкові переплати. Цей механізм повинен працювати автоматично: підприємство заплатило і відразу стає в чергу. А в разі помилкових переплат, також автоматично відбувається повернення. Не повинно виникати ситуацій, коли якісь цифри зависають, і підприємства не можуть повернути свої ресурси. Насамперед ми хочемо, щоб порушень було якомога менше», – розповів Євген Капинус.

 

Також заступник міністра фінансів зазначив, що з метою усунення тиску на бізнес пропонується ліквідувати податкову міліцію, після чого буде створено іншу структура, яка займеться аналітикою. Відповідно, для запобігання зловживанням з боку ДФС пропонується перенести всі її реєстри до Міністерства фінансів. «Але для того, щоб бізнес зміг відстоювати свої права, потрібно трохи змінити процедуру оскарження. Зараз вона дворівнева і складається тільки з податкової інспекції. Ми вважаємо, що під час процедури оскарження повинні бути присутні також представники Міністерства фінансів і бізнес-омбудсмен. Тобто така процедура дасть можливість бізнесу звертатися з приводу виправлення помилок або скарг на ДФС», – сказав він.

 

Євген Капинус також зазначив про потребу змінити процедуру роз’яснення, які сьогодні ДФС дає в різних регіонах. «При цьому вони відрізняються і, як правило, кожен зацікавлений давати роз’яснення на свою користь. Це викликає масу спекуляцій. Пропонується передати функцію роз’яснень Міністерству фінансів. Тобто їх повинен давати виключно той орган, який формує податкову політику. І бізнес зможе отримувати відповіді ще на ранньому етапі», – зауважив він.

 

Крім того, Євген Капинус повідомив про перспективу вдосконалення кабінету платника податків. «Бізнес повинен максимально піти від безпосереднього спілкування з інспекторами і перейти на електронні сервіси, які виключать людський фактор», – зазначив заступник міністра фінансів.

 

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.