Запрацювала Українська Рада Бізнесу

0

УРБ162 бізнес-об’єднання різних галузей економіки, членами яких є близько 27 тисяч підприємств України, ввійшли до Української Ради Бізнесу (УБР).

Вчора (13.11.2017) відбулися установчі збори об’єднання.

“Ми об’єдналися, аби спільними зусиллями добиватися прийняття вкрай важливих для економіки реформ, визначених у меморандумі Ради”, – привітав учасників зборів представник ТПП Олег Лиховид. Він акцентував увагу на те, що всі організації, які ввійшли до УРБ, є рівноправні й нікому не підпорядковані, тож не може бути голови ради, планується почергове модераторство та партнерство з експертними організаціями, щоб підсилити переговорну силу бізнесу. Він запропонував підготувати Положення про членство в Раді, регламент роботи.

Членами Української Ради Бізнесу будуть безпосередньо асоціації та громадські об’єднання, а не їх коаліції.

Відбулося голосування за організаційні моменти щодо вступу та виходу з УРБ, яка є неформальним об’єднанням, та інші робочі процедури. Обговорені пріоритети у економічних реформах країни.

УРБ

“Вважаємо першочерговим завданням створення Служби фінансових розслідувань, як аналітичного органу, замість податкової міліції”, – виступив Голова “Української федерації індустрії безпеки” Анатолій Долинний. Він також розповів, що галузь стикалась з проблемами, коли силовики ставали інструментом комерційної та політичної боротьби.

Пропозиція щодо ліквідації податкової міліції та створення аналітичного органу – Служби фінансових розслідувань – була підтримана учасниками Зборів.

Одноголосно підтримали й концепцію реформи Державної фіскальної служби та реформу митниці (на рівні напрацьованого Міністерством фінансів Плану заходів, розробленого спільно з експертами та представниками бізнес-асоціацій).

Крім того, учасники установчих зборів УРБ внесли до “білого списку ініціатив” законопроекти щодо мінімізації податків через транскордонну торгівлю: було підтримано (за основу, з необхідністю доопрацювання) законопроекти № 6755 и № 6756, що можуть виправити викривлені конкурентні умови ведення бізнесу на внутрішніх галузевих ринках.

“Соцопитування GFK та дослідження Інституту економічних досліджень довели, що є необхідність прийняти заходи для зменшення зловживань за допомогою “піджаків” та “посилок”, але не за рахунок звичайних громадян та не за рахунок зниження граничної вартості, а обмежуючи лише кількість на місяць або на рік. Такий підхід не вплине на звичайних отримувачів, але суттєво зменшить тіньові схеми”, – повідомила Софія Арасланова, генеральний директор асоціації “Українські імпортери побутової електроніки”.

До “білого” списку учасники установчих зборів внесли також законопроект про ліквідацію податку на прибуток та перехід до податку на виведений капітал, проекти щодо лібералізації системи реєстрації розрахункових операцій (зокрема, проект №4117) та заходи щодо деофшоризації, зокрема чотири пункти плану BEPS.

«Давайте вимагати від влади винести ці законопроекти на голосування, бо маємо вдосталь експертних досліджень та статистики, що, у першу чергу, через офшори та контрабанду українська економіка перебуває в тіні», – сказала генеральний директор асоціації прямих продажів Надія Бедричук, посилаючись на дослідження Інституту соціально-економічної трансформації.

Також було розглянуто кілька шкідливих законопроектів, зокрема 4835-д, 4836, 4837, 6602, які не мають жодного економічного обгрунтування та погіршують умови ведення бізнесу в Україні – ці проекти одноголосно внесено до «чорного списку» УРБ та рекомендовано народним депутатам відхилити.

Михайло Соколов, представник Всеукраїнської аграрної ради, запропонував створити Комітети задля незалежної оцінки проектів та ініціатив, відносно яких члени УРБ пропонують сформувати спільну позицію.

Учасники установчих зборів УРБ погодили подальші кроки щодо реалізації узгоджених пріоритетів та домовились про регулярні зустрічі для погодження нових завдань.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.