English version
of SME platform

ЄС та ЄБРР допомагатимуть жінкам у бізнесі розвиватись

0

59ed8129c816cПонад 150 учасників з України, Канади та Великобританії взяли участь у бізнес-форумі «Business4Women», що відбувся 18-19 жовтня в Маріуполі.

“Business4Women” – це перший масштабний захід, організований Центром підтримки бізнесу м. Краматорськ, основаним на базі Донецької ТПП, за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business*.

 

 

 

«Форум спрямований на поліпшення підприємницької активності серед жінок, на об’єднання представників влади, неурядових громадських організацій та бізнес-асоціацій. Наша мета – надихнути учасниць, змусити їх повірити в себе, в свої сили і можливості, знайти однодумців», – зазначила директор Центру підтримки бізнесу м. Краматорськ Яна Севастьяник.

Серед учасників заходу були представники бізнесу Донецької та Луганської областей, представники органів влади, неурядових громадських організацій та бізнес-асоціацій, наукових та аналітичних центрів, міжнародних організацій та фондів, студенти вищих навчальних закладів.
Під час роботи форуму обговорювались актуальні питання новітніх національних та європейських ініціатив, програми фінансової підтримки бізнесу, ролі громадських та бізнес-об’єднань у розвитку підприємництва.

Міжнародні та українські спікери говорили про економіку майбутнього, інновації та підривні інноваційні моделі виходу нових компаній на ринки; роль українських підприємців, новаторів та винахідників в світі; про тренди зростання глобальних ринків, тощо. Серед спікерів форуму відзначилися: представник EESC (Європейський соціально-економічний комітет) із Великобританії Маді Шарма, директор Інституту партнерства та сталого розвитку, молодіжний посол України 2015 року Дар’я Мустафіна, координатор платформи SheExports Офісу з просування експорту Юлія Тахтарова, генеральний директор Міжнародного альянсу з розвитку бізнесу ( Канада) Марина Бельских, програмний аналітик ООН Жінки Олександр Бай.

У дискусії про роль громадських та бізнес-об’єднань у розвитку жіночого підприємництва взяли участь представники громадських організацій та бізнес-об’єднань. Говорили про особливості діяльності жіночих бізнес-об’єднань і практику стимулювання і підтримки підприємництва в Донецькій області, про підходи, що зарекомендували себе на практиці, в розвитку підприємницької ініціативи серед жінок.

Обговорюючи актуальні програми фінансової підтримки бізнесу, говорили про інструменти ЄБРР для розвитку МСБ, програму «Український донецький куркуль» та інші програми підтримки малого та середнього бізнесу.

З великим інтересом учасники форуму слухали надихаючі історії успіху жінок-підприємниць, серед яких Оксана Долінська (компанія «Техма», м. Краматорськ), Ганна Петриченко (ТМ «Anna Petric», м.Бахмут), Наталія Рак (Творча Майстерня «Прянвілль», м. Дружківка), Ніна Радченко (ПП «Садовий Олександровський», м. Святогірськ), Ольга Попова (фермерське господарство «Оліно»).

Родзинкою стало нагородження переможців конкурсу робіт «Чому я обираю власний бізнес». Переможцями конкурсу стали: Валентина Гартовіна (номінація «Виробництво»), Олександра Кліменко (номінація «Сфера послуг»), Ганна Матвієнко (номінація «Сімейний бізнес»).

В рамках Форуму були підписані дві Угоди про співробітництво між Донецькою ТПП та Міжнародним альянсом з розвитку бізнесу, а також між Донецькою ТПП і Лігою ділових та професійних жінок України.

На другий день Форуму учасники взяли участь в дискусійній панелі «Можливості та виклики на шляху підприємницької діяльності жінок» та майстер-класах від провідних бізнес-тренерів з тем: «Вирішення спорів і конфліктів без звернення до суду», «Як оцінити свою бізнес-ідею», «Партизанський маркетинг».

*ЄБРР та ЄС допомагають малому та середньому бізнесу стати більш конкурентоспроможним як всередині України, так і на міжнародному рівні. ЄБРР надає малому та середньому бізнесу доступ до фінансування, а також доступ до консалтингової підтримки, надаючи бізнесу інструменти для зростання. Європейський Союз та Ініціатива «EU4Business» допомагають українському приватному сектору та малому та середньому бізнесу скористатися можливостями глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі шляхом збільшення їх конкурентоспроможності та експортного потенціалу.

[Голосів: 1    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.