ЄБРР та ЄС надають можливість МСБ регіонів отримати інструменти для розвитку через публічні закупівлі

0

5b026cca9f95417 травня 2018 р. у м. Краматорськ відбувся Круглий стіл «Публічні закупівлі для МСБ: лайфхаки для розвитку», організатором якого виступив Центр підтримки бізнесу м. Краматорськ, оснований на базі Донецької торгово-промислової палати за підтримки ЄБРР у рамках ініціативи EU4Business.

 

У заході взяли участь власники, керівники, спеціалісти зі збуту, маркетологи і юристи мікро, малого та середнього бізнесу різних галузей економічної діяльності Донецької та Луганської областей, які отримали алгоритми дій для моніторингу ринку, пошуку «своїх» тендерів, аналізу замовників торгів, підготовки успішної тендерної пропозиції, переможної участі у торгах та захисту прав МСБ.

 

Під час відкритого діалогу з експертами сфери публічних закупівель учасники круглого столу обговорювали можливості відкриття нових ринків збуту та переваги зміцнення позицій МСБ через участь у публічних закупівлях, розвиток партнерства та створення сумлінного конкурентного середовища у сфері публічних закупівель.

 

«Велика подяка організаторам заходу за надану можливість нам (замовникам торгів) напряму поспілкуватись з учасниками торгів», – наголосив експерт з моніторингу публічних закупівель департаменту економіки Донецької облдержадміністрації Ігор Старолатка. Він розповів про BI – модуль та навів дані показників успішних закупівель регіону у 2017 році, зокрема було здійснено 60,8 тис. процедур, а економія склала 741,63 млн грн.

 

Своєю історією успіху роботи з системою Прозорро поділилася ФЛП Світлана Панова: «Я працюю з Прозорро з 2015 року, вже взяла участь в 64 тендерах, вигравши 53% з них. Завдяки Прозорро зростає кількість моїх клієнтів, в липні ми відкриємо в Краматорську ще 2 магазини, створивши 12 нових робочих місць».

 

Начальник відділу нормативного забезпечення Департаменту регулювання публічних закупівель Міністерства економічного розвитку і торгівлі України Анна Безпалова, незалежний експерт-практик з публічних закупівель Тетяна Колісник, директор ДП «ProZorro» Василь Задворний, проектний менеджер програми інноваційних проектів «Transparency International Україна» Сергій Павлюк та координатор ініціативи «Антикорупційний монітор» і директор з розвитку Бюро кредитних історій «Українське кредитне бюро» м.Харків Дмитро Остапчук під час «батлу» експертів обговорили нові можливості для МСБ в сфері публічних закупівель в 2018 році.

 

Крім того, учасники заходу мали змогу попрацювати в малих групах з експертами – практиками у форматі World Cafe за темою «Робимо недоліки перевагами».
Отримати відповіді експертів на свої питання стосовно участі в закупівлях учасники змогли під час сесії «Q&A» (питання-відповіді).

 

Загалом, круглий стіл надав можливості представникам малого та середнього бізнесу шляхом висвітлення своїх очікувань та проблем, їх публічного обговорення з представниками законодавчої, технічної, захисної та моніторингової сфер публічних закупівель отримати відповіді на свої очікування, опанувати алгоритми дій в конкретних ситуаціях і усвідомити свої рівні права і можливості.

 

Захід став платформою для обговорення поточного стану, можливостей і переваг електронних публічних закупівель для МСБ регіону, питань та проблем МСБ при участі у торгах, складання алгоритмів дій для моніторингу ринку, пошуку «своїх» тендерів, аналізу замовників торгів, ризиків у договорах, підготовки успішної тендерної пропозиції, полегшення роботи в системі публічних закупівель через ІТ-доопрацювання у 2018 році, визначення стратегії перемоги в аукціоні, захисту прав МСБ шляхом оскарження, законодавчих змін в 2018 році.

 

*ЄБРР та ЄС допомагають малому та середньому бізнесу стати більш конкурентоспроможним як всередині України, так і на міжнародному рівні. ЄБРР надає малому та середньому бізнесу доступ до фінансування, а також доступ до консалтингової підтримки, надаючи бізнесу інструменти для зростання. Європейський Союз та Ініціатива «EU4Business» допомагають українському приватному сектору та малому та середньому бізнесу скористатися можливостями глибокої та всеосяжної зони вільної торгівлі шляхом збільшення їх конкурентоспроможності та експортного потенціалу.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.