English version
of SME platform

Якою буде стратегія розвитку малого та середнього бізнесу?

0

20170117_15002517 січня 2017 року відбулось обговорення Стратегії розвитку малого і середнього підприємництва в Україні на період до 2020 року на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік, затверджених Кабінетом Міністрів України від 27.05.2016 № 418-р в рамках пріоритетного напряму реформи “Створення сприятливого бізнес-клімату і розвиток малого та середнього підприємництва”. Зустріч пройшла в офісі Проекту FORBIZ, що продовжує надавати Міністерству економічного розвитку та торгівлі технічну допомогу для завершення роботи над Стратегією та розробки Плану її впровадження.

 

Участь в обговоренні взяли: Наталія Баландіна (експерт проекту FORBIZ, радник Нацлатформи МСБ, старший консультант з питань політики МСП), Андрій Заїка (керівник проекту «Зміцнення бізнес-об`єднань малих і середніх підприємств” ПРООН), Руслан Краплич (фандрейзинг мережі Нацлатформи МСБ, навчання), Юрій Бондарєв (президент ГС “Національна організація роздрібної торгівлі” (НОРТ), член координаційної ради Нацплатформи МСБ), Ганна Стрикун (зовнішні комунікації, формування контенту та інформаційне наповнення веб-порталу Нацлатформи МСБ, голова редколегії), Леся Аронець (керівник проекту підвищення якості та ефективності надання адміністративних послуг населенню Івано-Франківської області через співпрацю громади та влади, член координаційної ради мережі Нацплатформи МСБ), Тетяна Турченкова (голова правління Асоціації культурного підприємництва «ПіК – Арт»), Дмитро Бондаренко (керівник Лінгва.Юа), Марія Богуслав (Заступник начальника Управління профорієнтації, профнавчання та навчальних закладів – начальник відділу навчальних закладів Державної служби зайнятості).

 

форбіз1

Велика увага була приділена організації системи навчань для підприємців,  бізнес-асоціацій, а також можливостям щодо обміну інформацією між бізнесом і владою через неурядові та урядові портали.

 

 

 

 

 

 

20170117_150034

Марія Богуслав відмітила: “Тільки за допомогою онлайн систем можна навчити велику кількість людей та відібрати найкращих. На сьогодні вже розроблено біля 70 освітніх роликів щодо розвитку бізнесу”. В планах створення порталу з кадровим резервом, де буде проводитись профдіагностичне тестування.

 

 

Присутні відмітили, що необхідно спростити пошук інформації з питань реєстрації для майбутніх підприємців, пояснень щодо вибору необхідних КВЕД, та інш. Тобто всі інструкції повинні бути чітко виписані і для тих, хто тільки задумується над початком власної справи, і тих, кто почав працювати, і для тих, хто вирішив припинити діяльність.

Було обговорене питання краундфандингу: необхідні додаткові консультації із бізнесом. Також було запропоновано додати до Стратегії або до плану із її впровадження питання розвитку креативного бізнесу.

Тетяна Турченкова розповіла про плани щодо розвитку підприємництва у культурному секторі. Задача, яка стоїть перед новоствореною Асоціацією культурного підприємництва, – розвиток експорту продукції народних майстрів.

Дмитро Бондаренко звернув увагу присутніх на те, що серед ТОП-3 проблем підприємців, які заважають виходу на іноземні ринки, – незнання англійської мови. Тому важливу увагу слід приділити і цьому питанню. Цю проблему допомагає вирішувати і новий соціальний проект вивчення іноземних мов LINGVA.SKILLS.

Детальніше про обговорення стратегії ви можете дізнатись тут.

[Голосів: 2    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.