English version
of SME platform

Як селяни самостійно змінювали свою громаду

0

8b16ff71946df355eb7ed2e0a7ceff64Маленький крок у краще майбутнє! Селяни на Дубенщині покращували навколишнє середовище, залучаючи громаду.

Нещодавно Шепетинська громадська організація «Злагода» працювала над реалізацією проекту «Подаруй сміттю шанс на друге життя!». Його здійснення стало можливим в результаті фінансової підтримки діяльності з боку Громадського товариства інвалідів з дитинства «Доброчин» та Фундації князів-благодійників Острозьких у результаті конкурсу мікро-грантів, який проводився у рамках проекту «Школа активного громадянина» за підтримки Українського Католицького Університету та Фонду Чарльза Стюарта Мотта. Метою проекту було створення умов для покращення стану навколишнього середовища села Шепетин, залучаючи громаду до сортування сміття.

Ідея зробити своє село чистішим виникла у членів ГО «Злагода» уже давно, але практична реалізація проекту (залучення громади, пошук фінансових ресурсів) стала можливою після того, як 4 члени організації протягом червня-липня пройшли навчання у ході проекту «Школа активного громадянина», який провадило Громадське товариство інвалідів з дитинства «Доброчин».

23b1527911e7030c9a5c81b87aa75b2dУ рамках проекту було здійснено ряд заходів. Були проведені Загальні збори села по роз’яснювальній роботі щодо необхідності сортування сміття та придбання сміттєвих баків, виготовлено та розповсюджено еко-бюлетені з фото-фактами стихійних сміттєзвалищ села та їх наслідками, а також інструкціями щодо правильності сортування сміття, облаштовано територію під смітники, була здійснена закупівля та встановлення сміттєвих баків для збору пластику та скла, організовано толоку по упорядкуванню вулиць села та практичне відпрацювання навичок сортування сміття з жителями, проведено акцію для молоді села «Навчись сортувати!» на відпочинковій зоні сільського ставу, а також до проекту були залучені школярі та дошкільнята, з якими педагоги Кравцова Ю. О., Гребенюк Д. О. та Сверидюк Я. Б. провели відкриті заняття на тему «Як правильно сортувати сміття?». Усі дітки отримали для заохочення чудові значки «Я вмію сортувати сміття».

Члени ГО “Злагода” висловлюють подяку  ініціативним громадянам села Шепетин, які брали активну участь в написанні та реалізації даного проекту, серед них надзвичайно дієва та прогресивна людина, благодійник та підприємець Петрук А. В., староста села Федоров О. М. та голова ГО «Злагода», директор Шепетинської ЗОШ та депутат Смизької селищної ради Білик В. П., за послуги доставки дякуємо Іванюку Т. М., за виготовлення бюлетенів Кравцовій Ю. О. та за їх розповсюдження працівниці Шепетинського поштового відділення Кононюк Н. Ф.

[Голосів: 1    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.