English version
of SME platform

«Як написати заявку на мільйон доларів»: інструкція від Олександра Бабія

0

P70304-110812 У суботу, 4 березня 2017 року, директор Агенції місцевого економічного розвитку міста Бурштина Олександр Бабій, у день свого народження, зробив подарунок іншим, провівши чотирьохгодинний семінар на тему «Як написати заявку на мільйон доларів». На семінарі були присутні здебільшого представники неприбуткових організацій, яких цікавлять питання, як отримати  гранти для розвитку своєї діяльності.

 

 

 

«Навіть, якщо у вас стовідсотково чудова організація і до вас немає ніяких запитань, добре прописана грантова заявка, це не дає гарантії, що донор дасть фінансування», – говорить Олександр Бабій.

 

То як же зробити так, щоб донор звернув увагу саме на вашу організацію та підтримав її фінансово?

Перш за все, необхідно розуміти, що донори бувають різні. Є  інституційні донори, такі як Єврокомісія та агенції GIZ, USAID, SDC, DFID   та інші. У таких донорів найбільший рівень довіри та репутації. Зазвичай вони широко розміщують інформацію, однак мають високі вимоги до заявників та звітності.

Є приватні донори. Такі донори представляють інтереси приватних благодійників, віддають перевагу фінансуванню недержавних організацій, мають високий рівень довіри та репутації, але їхні програми та пріоритети зазвичай бувають короткостроковими.

 

«Молодим організаціям легше працювати з такою категорією донорів, тому що вони  виставляють менше вимог до інвестиційної спроможності. Вони невеликі і їх легше реалізувати і, відповідно, легше отримати необхідний попередній грантовий досвід і організаційну спроможність», – зазначає Олександр Бабій.

 

Третя група донорів – це приватні донори. Такі донори зазвичай надають перевагу фінансуванню проектів на території присутності. Перед тим, як подаватися на гранти від таких донорів, слід окремо перевіряти репутацію та рейтинг компанії.

 

«Більшість людей не уявляє, що в Україні є приватні організації, що працюють на території присутності і дають кошти на реалізацію проектів на територіях. А це все є і воно працює», – говорить Олександр Бабій.

 

P70304-110704Перед тим, як шукати кошти на фінансову підтримку свого проекту, необхідно скласти карту донорів, щоб визначитися з однією донорською організацією.

Присутні на семінарі також мали змогу відчути себе у ролі донорських організацій, що їм непогано вдавалося. Представивши себе на місці такої організації, багато хто зрозумів, що перевага надається тим проектам, де особливу увагу приділяють цінностям для цільових груп,  зберігаючи при цьому  грошові витрати.

 

 

«Одна із головних задач грантової програми – це підтримка розвитку громадянського суспільства. Донори, як і всі нормальні люди, хочуть більше за менші гроші. Донору цікаво, наскільки буде добре нашим клієнтам і тим структурам,  на які ми спрямовуємо свою діяльність», –  говорить спікер.

В ході навчання  Олександр Бабій робив приємні пропозиції для учасників семінару. Так,  за розширений зворотній зв’язок щодо важливості почутої інформації,  надавалася можливість безкоштовної консультації від Олександра та його команди.

 

Насправді,  в Україні є дуже багато грантових програм, про які мало хто знає, або не рішаються подати заявку на участь. Причини можуть бути різні. Так, вимога подавати заявку англійською мовою часто «лякає» охочих отримати грант. Серед великих  і важливих  грантових програм є програми від Європейського Фонду підтримки демократії та програма Монсанто (приватний донор).

 

А от для того, щоб зробити пропозицію, від якої неможливо буде відмовитись, Олександр Бабій пропонує наступне:

Крок 1: Знайти донора.

Крок 2. Вивчити клієнта.

Крок 3. Залучити партнера.

Крок 4. Сформувати пропозицію.

Крок 5. Зробити проект.

Крок 6. Розрахувати бюджет.

Крок 7. Заповнити аплікаційну форму.

Крок 8. Зібрати команду.

Крок 9. Інформування та комунікація.

Крок 10. Звітування та підготовка.

 

Підсумовуючи, Олександр Бабій додав ще декілька важливих порад. Перш за все, перед тим, як подавати аплікаційну форму на отримання гранту, потрібно подумати як реалізація вашого проекту посилить спроможність впливу на розвиток громадськості, звертати увагу на організаційну спроможність своєї організації та викреслити із словника організації вислів «потрібні гроші».

 

Обмінятися отриманими знаннями всі учасники мали змогу після традиційного колективного фото

[Голосів: 1    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.