Успішний досвід впровадження інноваційної програми навчання підприємництву

0

Нагадаємо, щiesо у вересні 2017 року стартувала НОВА ІННОВАЦІЙНА  програма «ПЛАТФОРМА IES» – «Інвестиції, підприємництво та стартапи», організаторами проекту виступили Коаліція малого та середнього бізнесу в Сумській області та Сумський державний університет.

 

 

Ділимося досвідом!

 

 

ies1

Богдан Мосунов, один з ініціаторів \ організаторів  проекту: «На мою думку, це сама крута інноваційна програма, якої не має аналогу в Україні. Мета нашої команди сформувати нову, сталу систему навчання… саме“підприємливості“, щоб наші випускники \ учасники \ друзі отримали заряд  енергії, мотивації та сформували у себе цілий набір навичок та вмінь  для  започаткування та успішного ведення власної справи. Висловлюю подяку CIPE – Україна, Коаліції малого та середнього бізнесу в Сумській області, Сумському державному університету за можливість започаткування програми. Окрему  подяку учасникам #IES та тренерам за  чудову атмосферу!

 

 

ies2Ігор Кобушко, один з організаторів  проекту:  «Все подобається! Мало теорії – більше практики. Цікаві практично орієнтовані тренера з великим досвідом. Нові підходи до освіти, найголовніше що студенти отримують необхідні навички, які в майбутньому зможуть застосувати для організації власної справи».

 

 

 

 

ies4Олександр Худотеплий, учасник програми «ПЛАТФОРМА IES» : «Хочеться відзначити системний підхід організаторів програми навчання, що полягає, як у виборі тематики занять, логічному структуруванні курсу, так і в проведенні занять у формі тренінгів, що забезпечує цілісність сприйняття інформації. Окрема подяка за високий професіоналізм запрошених викладачів програми, який проявляється в умінні доступно подати інформацію, розробці дуже якісних презентацій, бажанні ділитися знаннями, готовності відповісти на будь-які питання слухачів, здатності мотивувати слухачів на подальше вивчення тем курсу. Висловлюю щиру подяку розробникам і викладачам програми! Ваша команда – це колектив професіоналів високого класу!»

 

ies3Марина Колесник, учасник програми «ПЛАТФОРМА IES»: «Ніколи не могла подумати, що навчання може бути таким інтерактивним та корисним. Особисто для мене, форма подачі нової інформації у вигляді тренінгів є більш цікавою, ніж стандартні лекції в університеті. Окрім цього, програма дає можливість не тільки здобути нові знання та практичні навички ведення власної справи, але й можливість поспілкуватись з людьми, які вже займаються підприємницькою діяльністю, дізнатися від них про “підводні” камені та реалії сучасного бізнесу”.

 

 

Що вже зробили…

У рамках першого модулю навчання 15-16 вересня 2017 року бізнес-тренер, підприємець Віталій Івахов провів тренінг «Психологія започаткування та ведення бізнесу» для учасників програми. Мета тренінгу – формування в учасників умінь та навичок щодо успішного започаткування та ведення власної справи.

 

1На тренінгу Віталій Івахов поділився досвідом ведення та організації власної справи на прикладі власних ТМ «100% интерьер», ТМ «First Family Collection» та ТМ «ISLA»,  основними принципами тайм-менеджменту; студенти навчилися генерувати ідеї для відкриття власного бізнесу, визначати візію та місію, формулювати цінності та стратегію ведення бізнесу, окрім цього закріпили на практиці отримані знання щодо процесного підходу до моделювання діяльності.

 

 

 

6-7 жовтня 2017 року було проведено тренінг з «Психології ведення бізнесу» від бізнес-тренера, викладача психології бізнесу та PR, практичної психології, голови правління Громадського центру «Еталон» Лесі Аронець.

ies3333Під час тренінгу Леся Аронець розповіла про значення емоцій та психології в бізнесі; провела ряд тестів (таких як «Самооцінка та враження інших», «Колесо життя», «Тест з підтекстом») серед учасників програми на визначення їх самооцінки, лідерських та психологічних якостей, командної роботи; розповіла про важливість правильної організації часу, разом з учасниками визначила крадіїв часу та ознайомила з алгоритмом управління часом та постановки цілей; провела командну гру, метою якої було навчити працювати в команді, вміти визначати психологічні цілі, та співпрацювати з різними типами людей.

 

 

 

Дисципліна «Розробка бізнес моделі стартап проекту» розпочалась практично орієнтованим тренінгом 20-21 жовтня 2017 року від бізнес-тренера Валентини Стойкової.

3Перший день тренінгу – працювали з мотивацією відкриття бізнесу, генерацією ідей та перевіряли їх життєздатність, відпрацьовували навички та вміння формувати ціннісні пропозиції клієнтам, освоїли техніку продажу товарів.

Другий день – детально розглянули структуру бізнес-плану, перевірили його життєздатність шляхом відпрацювання складових бізнес-плану на прикладі.

Тренінг проходив в форматі практики та відпрацювання навичок і вмінь, для стимулювання практичного процесу використовувалися декілька мотиваційних мультфільмів, а неформальне спілкування зблизило всіх учасників та дозволило досягнути успішних результатів.

 

ies_111Завершився перший модуль навчання 27-28 жовтня 2017 року тренінгом від бізнес-тренера Олександра Бабія. Під час тренінгу було розглянуто “модель голубого океану” та застосовано її для малого бізнесу, розібрались на практиці, що таке «цінність продукту», канали пошуку клієнтів, потреби в продукті\послузі, як завоювати довіру клієнта, побували у шкурі «АВАТАРА» та багато іншого.

Другий день тренінгу пройшов в пошуку ресурсів для «власної справи» та бізнес-асоціацій – розглянули міжнародні програми та краудфандинг!

 

 

ies222Другий модуль навчання почався 10-11 листопада 2017 року з тренінгу з фандрейзингу від бізнес-тренера, голови ради директорів Фундації імені князів-благодійників Острозьких Руслана Краплича.

В ході тренінгу Руслан Краплич розповів учасникам про те, яким є успіх у підприємництві, познайомив з діями при переході до підприємницької діяльності, філософією грошей та теорією «Рефлективності» (грошей) Дж. Сороса, надав визначення та розподілив інтереси бізнес-інвесторів і соціальних інвесторів. Розповів про те, де в підприємницькій діяльності слід шукати гроші та головні правила фандрейзингу, надав та пояснив як застосувати 30 інструментів фандрейзингу, а також провів ряд практичних вправ з пошуку грошей.

 

Формування  нової якості  ведення бізнесу та вмінь і навичок для ведення власної справи вже почалося. В подальшому передбачається отримання практичних знань учасниками програми в таких напрямках як: інвестиційний менеджмент, електронна комерція, організація підприємницької діяльності, управління ефективністю, тайм-менеджмент, бізнес комунікації, HR – технології та багато інших.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.