Українське село: перезавантаження

0

село_Олена Разіна

Усі ми родом із дитинства, а дитинство усього людства – це село. Перші поселення нічим не нагадували сучасні мегаполіси, а більшість населення сучасних,  навіть економічно розвинутих, країн проживає у сільській місцевості – бо це простір для повноцінного життя. Сучасні села – це не теє, чого треба позбутися, а те, що має бути збережене, але говорячи про сучасні українські села – термін «сучасні» найчастіше можна вжити лише у визначенні дати, але, нажаль, не у визначенні стану. Це має бути змінено, бо світ надає таку величезну кількість можливостей, що від одного усвідомлення цього виростають крила!

Село – це не лише наше коріння, – це стан душі, це місце, де дихається легко і глибоко, де відчуття яскравіші, а думки вільно линуть у всесвіт, не зустрічаючи жодної перешкоди. Сучасна міська людина дуже цінує комфорт, – купу усіляких зручностей, легку доступність до будь-якого сервісу та послуг, – наприклад, замовити собі вечерю із ресторану так само легко, як і таксі, квитки на оперу чи, скажімо, холодильник або будь-яку іншу річ із інтернет-магазину.

Але що ми цінуємо найбільше? Розібравшись трохи у своїх думках, більшість моїх знайомих скажуть – якість життя! Ми хочемо забезпечити собі і своїм дітям найкращі умови життя, і це в першу чергу те, що підтримує наше тіло і нашу душу в здоровому, щасливому стані. Ми не хочемо їсти із тюбиків генно-модифіковані продукти, ми хочемо, щоб наші діти бачили як ростуть помідори і знали, як виглядає корова не лише на картинці. І для того, щоб ми, жителі міст мали такий шанс і надалі, саме ми маємо не зрікатися села, не відсторонюватися від нього як від рудименту, а усіляко його підтримувати, мотивувати і давати йому розвиток.

Ми не маємо створювати кордонів між селом та містом, ми маємо їх прибирати, бо світ без обмежень, – це майбутнє.

Саме для такої роботи створена громадська організація «ІНФОРМАЦІЙНО-АНАЛІТИЧНИЙ ЦЕНТР КОМПЕТЕНЦІЙ ГАЛУЗІ СІЛЬСЬКОГО ТУРИЗМУ», яка зареєстрована зовсім нещодавно, 12 березня 2018 року. Ми хочемо зібрати знання та досвід з усього світу в одному місці, надавши можливість усім бажаючим вільно користуватися цією інформацію для того, щоб села не зникали, а зникло саме поняття «покинуті села».

Ми запрошуємо кожну людину, якій є чим поділитися – це зробити, бо подорожуючи світом, ми набуваємо досвід, і бачимо приклади, які можуть бути поширені чи адаптовані, та вартують цього.

Ми вже об’єднали у коло найкращих експертів-практиків сільського туризму з усієї України, досвід кожного – більше 10 років, але наша мета не просто об’єднати тих хто є і зібрати їх досвід, наша місія – стати акселератором розвитку сільських регіонів України, що означає навчити та виростити нових експертів, об’єднавши їх в експертне коло, яке здатне забезпечити необхідну інформаційну, консультаційну та експертну підтримку розвитку галузі сільського туризму.

Чи знаєте ви, що попри те, що наше законодавство дозволяє власникам особистих селянських господарств  не сплачувати податки, будь-яка діяльність на селі потребує вкладень – не лише часу і досвіду, а й коштів? Із особистого досвіду наших членів, навіть коли будинок ще не облаштований до комфортного прийому туристів з нічлігами, можна проводити одноденні програми на базі власного особистого селянського господарства у співпраці з іншими жителями села – наприклад, передавати традиції та історію українського села дітям.

Така Програма як «Цікаве село Гайове  для дітей» гостинної садиби «Подільська родина»  є постійною вже 6-й рік, але лише на 5-й рік Проект  можна назвати успішним: за рік було близько 1000 відвідувачів, які дали близько 100 000 грн. обороту в рік. Це невеликі кошти, але це і не бізнес! Це саме той ланцюжок, що об’єднує село і місто сьогодні, даючи надію на краще майбутнє і одним і іншим.

Незабаром ми презентуємо свій сайт, а вже зараз запрошуємо приєднуватися до нашої групи у Фейсбук

Щиро запрошуємо усіх ділитися досвідом та ідеями, відвідувати село із будь-якої нагоди, і навіть без нагоди, просто їздити «В село на вихідні». Особливо чекаємо на експертів та консультантів галузі сільського туризму, та тих хто хоче ними стати, долучившись до нашої спільноти!

Автор – Лора Апасова.

Фотографія – робота Олени Разіни.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.