English version
of SME platform

Україні потрібна коаліція реформаторів з державного та приватного секторів – Павло Шеремета

0

pres rel-1Проведення ефективних реформ, які дозволять залучити інвестиції в країну, неможливо поодинці. На цьому акцентував міністр економічного розвитку і торгівлі (2014) Павло Шеремета на відкритій дискусії “Прямі інвестиції в ринки, що розвиваються: створення умов для зростання”, яка відбулася 18 січня в CEO Club Ukraine.

 

“Нам потрібно більше людей нового реформаторського мислення у владі. Потрібно, щоб вони були єдині, а не були одні зі своїми ідеями в уряді. Потрібна коаліція таких реформаторів і представників приватного сектора, яка сформує і підтримає діловий порядок денний. І це єдиний можливий шлях для змін”, – сказав експерт.

 

Саме на підготовку і об’єднання таких кадрів спрямована програма “Академія Лідерства для розвитку” (LAD), в рамках якої проводилася зустріч. Організатори: Центр демократії, розвитку та верховенства права Стенфордського університету, Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) і Школа управління Українського католицького університету.

 

“В Україні величезний потенціал для інвестицій, особливо якщо говорити про креативні індустрії та IT. На мій погляд, потрібен кейс успішного інвестування. Якщо в країну прийде міжнародний стратегічний інвестор, за ним прийдуть і приватні інвестиції у бізнес-проекти”, – заявила Голова представництва Міжнародної фінансової корпорації (IFC) Олена Волошина.

 

Проте, як підкреслив Роджер Лідс, професор Стенфордського університету, засновник Асоціації приватних інвестицій країн, що розвиваються, унікального “рецепту успіху” не існує. Кожна ситуація індивідуальна, зате можна вчитися на помилках і досягненнях інших держав:

 

“У рамках курсу LAD “Роль державної політики в розвитку приватного сектора”, який ми викладаємо спільно зі Стівеном Краснером на цьому тижні, ми розглядаємо конкретні кейси реформ у Шріланці, Китаї, Індонезії, Перу, і не тільки. Адже тільки розуміючи як відбувається поліпшення в інших країнах, можна буде створити оптимальну модель”, – сказав він.

 

Це вже другий рік реалізації програми “Академія Лідерства для розвитку” (LAD) в Україні, заходи якої проходили у Львові, Харкові та Києві. Більше 60 представників державного і приватного секторів перейняли практики від вчених Стенфордського університету і сформували неформальну мережу ініціаторів економічних реформ.pres rel-4pres rel-3pres rel-2

[Голосів: 3    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.