English version
of SME platform

У вас обшук. Що робити?

0

15977643_685499678295181_7806247039503676592_nУ 2016 році в офісах українських компаній нерідко проводилися обшуки із вилученням комп’ютерної техніки та фінансово-господарських документів. В багатьох випадках такі слідчі дії проводились без достатніх підстав та з порушенням процедури, що іноді взагалі блокувало роботу підприємців.

 

 

«За допомогою порушення кримінальних справ за ухилення від оподаткування виявлявся тиск на платників податків в процесі узгодження податкових зобов’язань. На жаль, бізнесу необхідно готуватися до того, що в 2017 році ці тенденції збережуться. У таких ситуаціях складно переоцінити значення якісної юридичної підтримки», – прокоментував член ГС «НОРТ», Керуючий партнер АБ «Радзієвський та Партнери» Юрій Радзієвський.

 

Чинне кримінально-процесуальне законодавство висуває певні вимоги до осіб, які можуть виступати захисниками на етапі досудового розслідування та судового провадження, – це можуть бути тільки адвокати. Найчастіше обшук або вилучення є абсолютною несподіванкою для підприємця і він переймається пошуком адвоката в останній момент. За таких умов, далеко не завжди вдається знайти кваліфікованого адвоката за оптимальною ціною.

Адвокат Анна Брагінська дає наступні рекомендації в разі обшуку в офісі компанії або підприємця:

 

«Проведення обшуку може бути законним тільки на підставі належно оформленої ухвали слідчого  судді про проведення обшуку у певної особи, в певному приміщенні із вилученням конкретних речей або документів. Перед початком проведення обшуку слідчий повинен пред’явити таку ухвалу і надати її копію керівнику підприємства (особі, яка володіє приміщенням). Така процесуальна дія повинна бути проведена за участі двох незацікавлених понятих, а підприємець або керівник підприємства має право наполягати на участі захисника із посиланням на ст. 59 Конституції України та ст. 48 Кримінального процесуального кодексу України. Присутність адвоката під час слідчих дій зазвичай «дисциплінує» осіб, що їх проводять і дає можливість у майбутньому грамотно оскаржити неправомірність таких дій».

 

Щоб убезпечити себе і захистити свій бізнес, краще заздалегідь укласти договір із досвідченим адвокатом.

 

ГС «НОРТ» пропонує своїм членам програму, розроблену АБ «Радзієвський та Партнери», до якої можуть підключитися й читачі Нацплатформи МСБ. Договір з адвокатською компанією укладається БЕЗКОШТОВНО, кошти сплачуються за фіксованими розцінками лише в ситуації, якщо послуги адвоката дійсно стали необхідними. При цьому, якщо виникли складнощі, ви у будь-який час доби зможете отримати кваліфіковану юридичну допомогу вашого персонального адвоката.

[Голосів: 1    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.