«Температура бізнесу 39.9? Хто винен?»

0

Суми

25 травня 2017 року відбувся круглий стіл Коаліції МСБ Сумської області «Температура бізнесу 39.9? Хто винен?»

 

До участі у заході були запрошені представники Головного управління ДФС в Сумській області, депутати Сумської міської Ради, депутати Обласної ради, заступник міського голови Волошина О.М., представники бізнес спільноти Сумщини: Лебединського, Недригайлівського, Путівльського, Буринського, Охтирського, Білопільського, Роменського, Сумського районів та м.Суми.

 

Під час заходу було проведено аналіз стану малого та середнього бізнесу в Сумській області та Україні, що змінилося та вплинуло на розвиток бізнесу за час діяльності Кабінету Міністрів.

 

Головним висновком проведеного круглого столу є те, що Кабінет Міністрів України взяв курс на потужне пригнічення стану малого та середнього бізнесу. Усі прийняті закони та рішення КМУ направлені на посилення податкового, адміністративного, контролюючого тиску на представників МСБ та приймаються в інтересах «великого» бізнесу.

 

Для запобігання негативних наслідків для малого та середнього бізнесу та збереження цього сектору економіки, як бюджетоутворюючої галузі для економіки на національному рівні, учасники круглого столу вимагають від Президента України, Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради України:

 

1. Розробити диференційований підхід щодо встановлення ставок єдиного податку у відповідності до кількості населення (внести зміни до Податкового кодексу України). На сьогодні непорівнянні ставки податків для маленьких сіл та великих міст.

2. Забезпечити поступове зниження сукупного податкового навантаження на малий та середній бізнес (в 2016 році порівняно з 2015 роком податкове навантаження на одного ФОП збільшилось на 58 %).

3. Зменшити фінансове навантаження на суб’єктів господарювання в сфері державного нагляду (контролю) за додержанням законодавства про працю та зайнятість населення.

4. Не допустити прийняття законопроектів та інших нормативно-правових актів, які суперечать Закону України «Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності».

5. Встановити персональну відповідальність посадових осіб контролюючих органів за прийняття незаконних рішень при проведенні перевірок суб’єктів господарської діяльності.

6. Забезпечити поступове зниження адміністративного навантаження на малий бізнес (на сьогодні ФОП повинен знати всю нормативно-правову базу: податковий кодекс, Кодекс законів про працю тощо, через що йому ніколи займатися бізнесом).

7. Скасувати норму законодавства щодо обов’язкового застосування касових апаратів для технічно складних товарів, як таку, що не може на сьогодні реалізуватись в повному обсязі (продавці касових апаратів не в змозі забезпечити всіх касовими апаратами, касові апарати технічно не придатні працювати на ринках).

8. Розробити механізм, який забезпечить зменшення випадків здійснення незаконної підприємницької діяльності, як такої, що є проявом недобросовісної конкуренції (стихійна торгівля, дрібна незаконна реклама, кафе в приватних дворах, перукарні “на дому”, будівельно–ремонтний бізнес тощо).

9. Перевірити діяльність монопольних організацій (зокрема, Обленерго) щодо правильності встановлення тарифів на приєднання та використання електроенергії (як говорить бізнес, тарифи на електроенергію для маленьких СПД – 2,5 грн., для крупних компаній – 0,60 грн.)

10. Затвердити на рівні закону рамкові принципи методики розрахунку вартості приєднання до електромереж з метою унеможливлення свавільного тлумачення методики на рівні НКРЕКП.

 

 

Довідка: Коаліція МСБ Сумської області – об’єднання 12 громадських організацій з загальною численністю членів більш ніж 2000 учасників. Основна мета формування сприятливого підприємницького середовища, захисту членів об’єднань малого та середнього бізнесу, усунення правових, адміністративних і організаційних перешкод, які стримують розвиток підприємництва.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.