English version
of SME platform

Спрощена система оподаткування – зберегти!

0

DSC_0621У п’ятницю, 21 квітня 2017 року, відбувся круглий стіл “Спрощена система оподаткування – зберегти не можна ліквідувати?”.

В обговоренні взяли участь представники Міністерства фінансів України, Міністерства економічного розвитку, представники бізнес-асоціацій та об’єднань, НГО та незалежні експерти.

 

 

 

Володимиром Дубровським, Вячеславом Черкашиним та Олегом Гетьманом було презентовано дослідження щодо зменшення рівня неформальної економіки та можливостей для ухилення від сплати податків при імпорті та продажі товарів, а, головне, підготовлено візію перспектив щодо подальшого розвитку та трансформації спрощеної системи оподаткування (ССО), зроблено спробу на системному та науковому рівні надати відповіді на найбільш болючі питання, що супроводжують її існування.

Ознайомитися з дослідженням

Презентація

На Круглому столі були представники як великого і середнього, так і малого бізнесу.  Мета даного заходу – вислухати думки, міркування, пропозиції та зауваження щодо радикальної реформи ДФС та митниці; ліквідації податку на прибуток та впровадження моделі податку на виведений капітал; зменшення неефективних видатків бюджету та зниження навантаження на фонд заробітної плати, в першу чергу за рахунок зниження ставки ЄСВ, остаточної ліквідації податкової міліції та створення аналітичної служби фінансовіх розслідувань; лібералізації та демонополізації ринку РРО – забезпечення можливості користуватись смартфонами та планшетами у якості РРО; стимулювання покупця отримувати фіскальний чек – механізми кешбеків та фіскальні лотереї; точкове розширення сфери застосування РРО на ризикові категорії платників (лакшері сегмент, ліки, великі торгівельні площі); запровадження електронних сервісів та патентів для найменших підприємців; необхідність відміни Указу Президена № 436/95 та інші питання.

За словами модератора, у ході Круглого столу, вдалось досягти так званого консенсусу.

«Публічне обговорення вийшло відкритим, емоційним та змістовним. Присутність головних стейкхолдерів (представників великого, середнього, малого та мікробізнесу, ключових державних відомств) дозволило, мабуть,  вперше на такому рівні розпочати конструктивний обмін думками щодо майбутнього податкової системи України та спрощеної системи оподаткування, як її невід’ємної частини», – говорить Олег Гетьман.

Деякі учасники відмітили, що даний Круглий стіл не може вирішити всі важливі питання бізнесу, а дана дискусія має багато противників і опонентів. Попри це, по Інтернету розповсюджуються позитивні відгуки про дану зустріч  і її наслідки.

Олександр Чумак, Президент Асоціації приватних роботодавців на своїй сторінці у Фейсбук закликає підприємців «Підприємець – у тебе є лобісти. І ось,  попереджуючи питання, “і що нам робити, як допомогти?” Вже завтра, якщо ти підприємець, то знайди бізнес-асоціацію, яка буде представляти твої інтереси, захищати твій бізнес і брати активну участь ось у таких заходах. Стань нарешті частиною бізнес-асоціації та приймай участь у реформах, делегуючи свій голос їй».

XH_V4P5P9xUПан Олександр подякував організаторам заходу та авторам дослідження за продуктивну зустріч та підсумував свій виступ:

 

 

 

 

 

 

«Кому поставили там, де потрібно. Це моє особисте враження. Зроблю коротке резюме:

- спрощенку (ССО) необхідно зберегти в інтересах України;

- вона повинна продовжувати виконувати ту функцію, яку на неї було покладено спочатку – простота ведення бізнесу і відсутність дискреції;

- при проведенні майбутньої податкової реформи необхідно максимально зменшити негативні наслідки для ССО;

- необхідно усунути причини, які спричиняють за собою спроби посилити або ліквідувати ССО, зокрема – усунути використання ССО великим бізнесом».

За збереження спрощеної системи оподаткування виступили представники багатьох громадських організацій. Зокрема, Надія Бедричук, виконавчий директор Української асоціації прямого продажу, наводила конкретні приклади, чому ССО потрібна підприємцям мікробізнесу. На зустрічі було чимало підприємців, які розповіли з якими ситуаціями вони стикаються щодня, як їм доводиться відстоювати свої права та про те, що відміна спрощеної системи оподаткування призведе до загибелі всього малого бізнесу.  Підтримав підприємців малого бізнесу  Народний депутат України Олександр Кірш. Пан Олександр анонсував також свою авторську передачу для підприємців,  що проходитиме щопонеділка на телеканалі «Експресо», починаючи із середини травня.

Щоби вирішити ряд поставлених питань, учасники заходу зійшлися на думці продовжити роботу у рамкам робочих груп.

Національна платформа МСБ відслідковуватиме  подальші наслідки Круглого столу та триматиме вас в курсі подій.

[Голосів: 3    Середня оцінка: 2.7/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.