Що таке сертифікат EUR.1 і що він дає українським експортерам/імпортерам?

0

eur1Для компанії, яка тільки збирається розпочати постачання своїх товарів на зовнішні ринки, відкривається багато нової інформації, з якою, часом, важко впоратись. Ми хочемо розповісти про одну з можливостей для українських підприємств, яка відкрилась Україні на ринках Європейського союзу.

 

Як відомо, 1 вересня 2017 року в повному обсязі набула чинності Угода про асоціацію України з ЄС, в якій ключовими є розділи, щодо торгівлі та економічної співпраці. Угода передбачає створення зони вільної торгівлі (застосовується з 1 січня 2016 року) між українським та європейськими ринками.

 

Мета зони вільної торгівлі – лібералізація взаємного доступу на ринки товарів і послуг, а також узгодження українських правил і регламентів з нормами ЄС. Зона вільної торгівлі передбачає зменшення або повне зняття ставок мита і тарифів на більшу частину товарів у взаємній торгівлі.

 

Для того, щоб скористатися преференційними ставками мита при розмитненні вантажу, митним органам необхідно надати Сертифікат з перевезення товару EUR.1.

 

Що таке EUR.1?

 

Сертифікат з перевезення товару EUR.1 – документ, який підтверджує європейське /українське походження товарів і дає право провести митне очищення вантажу з використанням преференційної ставки мита, тим самим знижуючи його вартість для одержувача.

 

Сертифікат видається на підставі Протоколу N 1 до Угоди про асоціацію України з ЄС, який регулює питання визначення концепції «Походження товарів» і методів адміністративного співробітництва.

 

З метою впровадження Угоди такими, що походять з України, вважати (ст. 2 Протоколу):

– товари, повністю вироблені в Україні, як це визначається в ст. 5 Протоколу;

– товари, отримані в Україні з матеріалів, які не були здійснені цілком на її території, за умови, що такі матеріали пройшли достатню обробку в Україні відповідно до ст. 6 Протоколу.

 

В Україні сертифікат видається безкоштовно, на одну партію товарів, яка експортуються, на письмову заяву експортера або під відповідальність експортера, виключно уповноваженою на це посадовою особою органів ДФС України (порядок заповнення та видачі митницею сертифіката з перевезення товару EUR.1 затверджений наказом МФУ від 18.11. 2014 р. № 1142).

 

сертификат eur1

 

 

 

 

 

 

 

Як це працює?

Давайте розглянемо декілька простих прикладів, щоб переконатись в перевагах EUR.1.

 

Приклад 1:

Продаж в Європу постільної білизни.

Код за УКТ ЗЕД – 6302100000 (білизна постільна трикотажна).

Вартість поставки – 10 000 євро.

Повна ставка мита в країнах ЄС: 12%

Виходить, що партнер компанії заплатить 1200 євро при митному очищенні. І товар для нього вже буде коштувати не 10000, а 11200 євро.

При наданні сертифікату EUR.1 – ставка мита дорівнює 0%.

Відповідно, у партнера відпадає необхідність платити вищезазначений платіж.

 

Приклад 2:

Продаж в Європу виробів з чорних металів.

Код за УКТ ЗЕД – 7307231000 (вироби з чорних металів, фітинги).

Вартість поставки – 40 000 євро.

Повна ставка мита в країнах ЄС: 3,7%

Партнер компанії заплатить 1480 євро при митному очищенні.

При наданні сертифікату EUR.1 – ставка мита дорівнює 0%.

 

Дані приклади є актуальними і для імпортних поставок.  Коли ви ввозите в Україну вантаж  європейського походження, ваш постачальник може надати сертифікат EUR.1 для розмитнення товару з використанням преференційної ставки мита. Для України це є ще більш актуальним, тому що в порівнянні з Європою, у нас митні ставки є вищими. Тому сертифікат EUR.1 може значно полегшити фінансове навантаження на підприємство.

 

Ще одним важливим пунктом Угоди про зону вільної торгівлі Україна-ЄС є те, що в окремих випадках сертифікат EUR.1 не вимагається, але преференційна ставка мита все одно надається.

 

В першому випадку, якщо загальна фактурна вартість партії товарів НЕ перевищує 6000 євро, а в самій фактурі зазначена фраза встановленого зразку, що товар має українське або європейське походження (приклади фраз встановленого зразку наведені в Протоколі N 1 до Угоди про асоціацію України з ЄС).

 

В другому випадку, компанія має статус уповноваженого експортера. Для отримання даного статусу, підприємство має надати певний пакет документів в органи ДФС, після чого їй буде наданий реєстраційний номер уповноваженого експортера. Цей приклад  більш актуальний для крупних підприємств з великими обсягами експортних операцій.

 

Третій випадок. Якщо в країнах ЄС товари оподатковуються за нульовою ставкою ввізного мита. В такому разі отримання сертифікат EUR.1 не має сенсу.

 

Ознайомитися з інформацією про ставки мит в країнах ЄС ви можете за посиланням.

Експортуйте українське!

 

Антонюк Євгеній,

керівник митно-брокерської компанії Elma Broking

 

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.