English version
of SME platform

Побажання та зауваження від учасників Конференції Національної платформи МСБ

0

thumbnail-20150707230424nДрузі, після конференції Національної платформи МСБ «2017-2020. Що очікувати ринку МСБ в Україні та шляхи виживання», ми отримали чимало коментарів, побажань та подяк.

Національна платформа МСБ хоче поділитися ними та думками організаторів зі своїми читачами Також ми будемо раді вислухати і вашу точку зору, для нас важлива будь-яка інформація, щоб наступні конференції стали ще більш результативними. Пишіть у коментарях до цієї статті!

 

 

Голова спілки ГС «Національна організація роздрібної торгівлі» (НОРТ) Юрій Бондарєв розповів: «Перш за все, перед організаторами конференції стояло завдання зібрати представників малого та середнього бізнесу для вирішення важливих наболілих питань МСБ. Власне,  Нацплатформа МСБ є майданчиком для обговорення таких питань та їх подальшого рішення. Дана конференція мала завершитись результатом для малого та середнього бізнесу. Думаю, нам це вдалося, хай поки що частково, але головне те, що є конструктив, з яким можемо рухатися далі. Наразі, за результатами роботи в групах та винесених рішень в ході конференції, Нацплатформа МСБ веде діалог з владою. Ми направили листи Прем’єр – міністру України Гройсману В.Б., Голові Верховної Ради Парубію А.В, та міністерствам, які спеціалізуються на винесених проблемних питаннях, до голів фракцій».

 

Богдан Мосунов, Голова ГО «Молодь та підприємництво», відмітив, що конференція мала мати логічне завершення, яким і стала резолюція заходу, що направлена до структур влади. До всього цього Богдан додав: «Мої щирі вітання з першим і вдалим заходом. Це перша конференція Національної платформи МСБ без донорської допомоги, а власними зусиллями бізнес-асоціацій та громадських організацій. Дякую НОРТ за добру організацію Конференції, як з точки зору змісту, так і технічної організації. Дякую представникам бізнес-асоціацій, громадським організаціям, бізнесу за консолідацію та активну громадську позицію»

 

Віце-президент ГС «НОРТ» Микола Ганул зазначив, що конференція є важливою та вчасною для малого та середнього бізнесу: «Вести діалог у віртуальному просторі – робота малорезультативна. Потрібно всіх збирати і вести діалог у вигляді подібних конференцій, круглих столів тощо. Хочеться, щоби все, що сьогодні було сказано, було зроблено. Бо  часу на пусті балачки немає. Перед представниками малого та середнього бізнесу є ряд гострих завдань, від яких і залежить не тільки майбутнє МСБ, але й розвиток України в цілому. Сьогоднішні напрацювання конференції можуть стати ключем для розв’язання відразу декількох питань. Сподіваюсь на відповідальність та серйозність дій підприємців».

 

Юрій Радзієвський, Керуючий Партнер АБ «Радзієвський та Партнери»:«Загалом Конференція виправдала мої сподівання. Особливо порадувала активність у моїй робочій групі. Не зважаючи на гарячу дискусію, ми все ж таки прийшли до спільної думки і прописали ряд стратегічних цілей для вирішення питання про недопуск перевірок на підприємства та зменшення розміру штрафів за порушення трудового законодавства. Хочеться вірити, що всі присутні отримали інформацію, за якою прийшли і всі напрацювання будуть втілені та дадуть очікуваний  результат».

 

Дуже влучним був коментар Зої Максимчук (Профспілка працівників і підприємців торгівлі та послуг “Єдність”):«Важливо, що Платформа здійснює конкретні кроки, які направлені на розвиток МСБ та економіки. На жаль, обговорено вибіркові  проблеми МСБ.  Сподіваємось на продовження діяльності у цьому напрямку, глибокий аналіз і системний підхід, відтак, Платформі вдасться  всебічно обговорити гострі питання, які є на даному етапі розвитку МСБ в Україні та прийняти не лише конкретні рішення для покращення ситуації, що виникла, а й системні».

 

На жаль, не всі присутні мали змогу висловитися на Конференції, тому більшість скористалася можливістю написати своє бачення вирішення висвітлених запитань. Так, Віталій Забава запропонував організувати  створення коаліції  бізнес-асоціацій малого та середнього бізнесу та  збільшити час роботи у групах.

«Бо таким галопом результату не буде, не всі встигають висловитися та обговорити», – додав він.

 

«Дуже вдячна всім учасникам дискусії за конструктивне і плідне обговорення. Сьогодні відзначили необхідність визначення, що саме є бізнес-асоціації і організації підтримки МСП в Україні. Дискутували про необхідність покращення спроможності бізнес-об’єднань і необхідність введення певних конкретних критеріїв для вимірювання відповідності і якості їх послуг бізнесу. Визначили, що для цього необхідно серйозно розглянути перспективи саморегулювання ринку членських об’єднань підприємців. Це буде враховано при розробці плану дій на виконання стратегії МСП 2020. Необхідно знайти вірний баланс, тому що інтереси різних груп дуже різні, і вимоги і коментарі різняться до протилежних. Але саме для цього і була сформована мережа платформи МСБ, щоб дати можливість конструктивно обговорювати різні точки зору і випрацьовувати єдину збалансовану позицію від бізнесу і з нею вже виходити на діалог з владою», – говорить Наталія Баландіна (експерт проекту FORBIZ, радник Нацплатформи МСБ, старший консультант з питань політики МСП).

 

Порадував коментар Анастасії Баклан, експерта CIPE: «Будь-які краплі деструктиву, внесені учасниками, на мій погляд, розчиняються в загальному позитиві. Так що спасибі НОРТ за організацію заходу та запрошення. Активу Національної платформи МСБ бажаємо натхнення і консенсусу!»

 

Як організатори Конференції, ми переконались, що власне такі заходи можуть дати значний внесок для вирішення проблем для малого і середнього бізнесу.  І, забігаючи  наперед, хочемо сказати, що схожі зустрічі  Національна платформа МСБ планує проводити  і надалі.

За підсумками Конференції було направлено листи до Голови Верховної Ради України та голів партійних фракцій, а також лист до Прем’єр Міністра України. Як результат, вже отримано першу відповідь від Голови комітету з питань соціальної політики, зайнятості та пенсійного забезпечення.

Нагадуємо, що Резолюцію Конференції можна подивитися тут.

 

Ще раз дякуємо всім, хто долучився та проявив  небайдужіть  до важливих питань для життєдіяльності малого та середнього  бізнесу!

[Голосів: 1    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.