Підприємців запрошують на семінар «Як створити етноклуб»

0

roundelay-2173909_640Запрошуються  підприємці, що працюють в галузі туризму, на семінар «Як створити етноклуб», що відбудеться  у Конотопі, 1-5 листопада 2017 р.

Організатори: Міністерство молоді і спорту України, Сумська ОДА, Національний музей історії України, громадська ініціатива «Український центр етнопедагогіки».

 

 

 

Мета: поширити на всій території України якісні етноклуби як освітньо-культурницькі осередки в районах та областях, що співпрацюють з громадою, владою, митцями й науковцями, ґрунтуються на місцевих українських традиціях та інформують про історію та культуру краю.
До участі запрошуються особи, які хочуть створити або вже мають свій регіональний етноклуб з частково комерційними й частково соціальними проектами.

Етноклуб – це місце, що єднає громаду на основі історико-культурної та природної спадщини краю. Тут дорослі і діти в неформальній атмосфері можуть дізнаватися про історію регіону, видатних діячів, берегти заповідні місцевості природи краю. На сучасному рівні, з використанням новітніх освітніх технологій пізнавати українські етнічні традиції та практикувати їх. На основі народних методик тут можуть діяти мистецькі студії, реабілітаційні арт-терапевтичні програми, курси батьківства та програми розвитку дитини. В Етноклубі можна відзначати календарні й родинні свята, зокрема, дні народження, весілля. Також це можливість провадити самобутні проекти пізнання регіону для гостей з інших областей України та з-за кордону і багато іншого.

Сьогодні, коли активізується життя місцевих громад, дуже важливим є пізнання історії та вічних цінностей краю і українського народу загалом. Ідея, що гуртує і активізує громади – це добре життя кожного члена і спільноти в цілому, збереження й передавання в майбутнє духовних і матеріальних цінностей громади і народу. Власне задля збереження цінностей в цивілізованих країнах працюють економіка, освіта, медицина, силовики та ін.

Людина, яка знає і шанує своє коріння, не дозволить нікому панувати над собою і обкрадати свою землю. І це справа не так столичних державних органів, як конкретних місцевих громад. Саме вони мають забезпечити збереження і примноження культурної спадщини своєї діляночки держави.
Українські етноклуби, що досліджують і якісно по-сучасному подають для дітей і дорослих історико-культурне надбання громади, етнічного регіону, народу – це чудова можливість поєднати минуле з майбутнім, дати молоді пізнати і «прожити» вічні цінності свого народу, ідентифікувати себе як члена громади і нації. Такі етноклуби стануть осередками громадянської освіти, майданчиками для «горизонтальної» співпраці успішних підприємців, регіональних дослідників, митців, педагогів, музейників і журналістів, неформальною платформою для творчого спілкування крайової еліти, консультативними центрами для громадськості, місцем різноманітних свят і фестивалів.
Крайовий етноклуб – це й залучення додаткових коштів у місцевий бюджет через створення робочих місць, розвиток туризму в регіоні та виготовлення самобутньої сувенірної продукції.

У ході 5-денного семінару активна молодь з різних регіонів України:

•       отримає різнопланову інформацію про українську традиційну культуру як засіб організації дозвілля,
•       дізнається про досвід подібних практик в країнах ЄС та Україні;
•       повчиться писати проекти та шукати для них кошти,
•       пройде міні-курс організації зв’язків з громадськістю та роботи зі ЗМІ
•       підготує і презентує власні проекти регіонального українського етноклубу у своїй місцевості.

Учасники отримають методичний посібник «Створюємо український етноклуб».

Держава оплачує учасникам проживання, харчування упродовж 5 днів семінару та дорогу.

Форму заявки і конкурсне завдання можна отримати, звернувшись за адресою: etnoclub17@gmail.com

Заповнену форму заявки слід надіслати до 10 вересня. Конкурсні завдання – до 20 вересня.
Телефон: (096)423-70-18

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.