English version
of SME platform

Підприємці закликають відмінити інвестиційний конкурс з благоустрою та облаштування зупинок громадського транспорту в місті Києві

0

BC6R5256 (1)На прес-конференції, яка пройшла 16 січня 2018 р. в УНІАН, представники малого бізнесу закликали мера Києва Віталія Кличко відмінити в м. Києві інвестиційний конкурс по залученню інвесторів до реалізації проекту стосовно благоустрою та облаштування зупинок громадського транспорту.

22 грудня 2017 р. Київська міська державна адміністрація через газету «Хрещатик» оголосила про проведення інвестиційного конкурсу «Комплекс заходів з благоустрою та облаштування зупинок громадського транспорту в місті Києві».  На конкурс виставлено 994 зупинки (28 лотів),  із яких половина ввійшла в три мега-лоти, де зібрані найбільш комерційно привабливі зупинки.

Підготовка умов конкурсу та прийняття рішення про його проведення проводились кулуарно, без публічних обговорень, без залучення громадськості та зацікавлених сторін.

Крім того, при підготовці зазначеного конкурсу відповідальні підрозділи Київської міської державної адміністрації  не врахували інтереси представників малого та середнього бізнесу і прийняли рішення  демонтувати  872 зупинкових комплекси існуючих інвесторів.

BC6R5198Сергій Корнієвський, Президент Асоціації «Спілка інвесторів транспортної інфраструктури міста Києва», розповів, що на пропозицію призупинити  проведення конкурсу та провести  переговори щодо врегулювання даного питання з існуючими власниками зупинкових комплексів  Київська міська державна адміністрація  не  реагує. Тому було вирішено донести позицію підприємців до керівництва КМДА через засоби масової інформації. За його думкою, дії структурних підрозділів КМДА, відповідальних за організацію і проведення зазначеного інвестиційного конкурсу, є некваліфікованими та порушують права підприємців. Представники малого бізнесу не в змозі профінансувати запропоновані  мега-лоти, які заявлені на конкурсі.

 

BC6R5379Сергій Доротич, Голова Громадської ради при Державній регуляторній службі України, відмітив, що перелік лотів дивно сформований: «Зазначене рішення було прийнято, на наше переконання, на користь певних третіх осіб. Чому пішли шляхом формування великих лотів? За логікою, щоб отримати максимальну ціну, треба продавати якомога більше лотів. Повинна бути дотримана процедура про регуляторну політику. Такі рішення вбивають інвестиційний потенціал міста Києва. У інвестора немає ніякої впевненості, що правила не змінять у майбутньому».

 

BC6R5228

Андрій Забловський, керівник секретаріату Ради підприємців при Кабінеті Міністрів України, зазначив, що необхідно призупинити  проведення оголошеного інвестиційного конкурсу. А також заборонити  демонтажі зупинкових комплексів, які були встановлені за умовами інвестиційних договорів з КП «Київпастранс». Пропонується створити робочу групу із напрацювання альтернативних умов інвестиційних конкурсів із включенням представників громадських організацій та власників зупинкових комплексів. Новий  інвестиційний конкурс провести на підставі умов, напрацьованих  робочою групою та погоджених всіма зацікавленими сторонами.

 

На прес-конференції були присутні підприємці, які опікуються долею свого бізнесу та співробітників, яких прийдеться звільнити у разі нововведень влади.

BC6R5279

Анатолій Коліуш, співзасновник підприємства інвестора, розповів: «Наша компанія інвестувала в транспортну інфраструктуру (зупинові комплекси) з 2007 року близько 300 000 USD. Так, протягом останніх  трьох років за договорами спільного утримання з КП «Київпастранс» ми справно сплатили близько 1 млн гривень. На всі наші офіційні запити щодо організації інвестиційного конкурсу, умов та строків, а також можливої участі в розробці пропозицій по конкурсу та участі в конкурсі в якості інвестора нам приходили відписки від державних органів, відповідальних за його організацію. 22 грудня дізналися про умови оголошеного конкурсу та зрозуміли, що сенсу приймати участь в цьому «шоу», прописаному під визначеного переможця немає. Вимагаємо скасування так званого «конкурсу» та діалогу  з владою для підготовки та проведення прозорого конкурсу,  в якому будуть можливості для малого бізнесу».

 

Асоціація «Спілка інвесторів транспортної інфраструктури міста Києва» звернулась від імені підприємців до Київського міського голови Віталія Кличка з приводу незаконної ситуації, яка склалась в місті Києві при проведенні інвестиційного конкурсу «По залученню інвестора до здійснення комплексу заходів з благоустрою та облаштування зупинок громадського транспорту в місті Києві», з вимогами:

  • призупинити  проведення оголошеного інвестиційного конкурсу і перенести терміни його проведення на друге півріччя 2018 р.;
  • заборонити  демонтажі зупинкових комплексів, які були встановлені за інвестиційними договорами з КП «Київпастранс»;
  • створити робочу групу з напрацювання альтернативних умов інвестиційних конкурсів із включенням представників громадських організацій та власників зупинкових комплексів;
  • провести  новий  інвестиційний конкурс  на підставі умов, напрацьованих  робочою групою та погоджених всіма зацікавленими сторонами;
  • при підготовці нових умов конкурсу обов’язково врахувати, щоб у існуючих власників зупинкових комплексів було першочергове право на перобладнання  зупинок конструкціями сучасних архітипів.

 

ЛИСТ-ЗВЕРНЕННЯ

ПРОТОКОЛ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ АСОЦІАЦІЇ «Спілка інвесторів транспортної інфраструктури міста Києва»

ВІДЕОЗАПИС ПРЕС-КОНФЕРЕНЦІЇ

 

Фото УНІАН

[Голосів: 2    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.