English version
of SME platform

НОРТ: відверто про несказане

0

Бондарев ЮрийГС «Національна організація роздрібної торгівлі» (НОРТ) є членом Коаліції громадських організацій, яким CIPE вже як півроку передав в адміністрування веб-портал «Національна платформа МСБ». За цей період дуже багато зроблено, але, як часто буває, час летить, завдань багато, а поспілкуватися нема коли. І ось на травневі свята нам вдалося таки знайти хвилинку та задати декілька запитань голові спілки «НОРТ» Юрію Бондарєву.

 

Юрію Олександровичу, розкажіть про ГС «Національна організація роздрібної торгівлі».

Почнемо з того, що таке ГС «НОРТ». Це не просто спілка підприємств роздрібної торгівлі, це платформа  підтримки представників великої галузі, яка надає багато робочих місць українцям. Можливо, зустрічали наліпки на торгових об’єктах про те,  що «НОРТ» проти тиску на роздрібну торгівлю. З цим кредо і працює спілка.

Якщо говорити про місію та цілі, то це – захист законних прав та інтересів представників галузі, це побудова відкритого, конструктивного та ефективного діалогу між представниками малого бізнесу та органами державної влади та участь у формуванні державної політики у сфері підприємництва та сприяння розвитку малого бізнесу. «НОРТ» допомагає та організує консультаційну підтримку для своїх членів, і не тільки. За період діяльності спілки сформувалася база експертів різних напрямків у сфері бізнесу. Це допомагає нам ефективно вести комунікацію з підприємцями.

Яка специфіка діяльності ГС «НОРТ»?

Я би не зупинявся тут на чомусь вузькому. З однієї сторони,  назва спілки говорить про специфіку її роботи. З іншого боку, ми вже вийшли на ширшу проблематику підприємців, ніж планувалося при створенні спілки. Наше перше завдання – взаємодія з законодавчою та виконавчою гілками влади. Члени, яких об’єднав «НОРТ», зацікавлені працювати чесно та платити податки, саме тому прагнемо до нормальних робочих відносин з фіскальними та контролюючими органами, щоб законодавчі норми не мали подвійних стандартів, щоб один документ не заперечував інший. Громадська спілка «НОРТ» готова приймати активну участь у всіх ініціативах, які направлені на покращення взаємодії роздрібної торгівлі та держави.

Другим важливим елементом роботи стало налагодження взаємовідносин між представниками роздрібної торгівлі та постачальниками товарів. І тут «НОРТ» уже стає мов би організатором закупівельних груп, що дає змогу членам спілки зекономити на закупівлях. Важливою складовою нашої праці стало й налагодження взаємодії з іншими громадськими спілками та діячами.

Якою Ви пам’ятаєте спілку до того, як Ви її очолили?  Якою вона є зараз?

До цього часу я навіть про це не задумувався, чесно кажучи (сміється). Мабуть, як і кожен керівник громадського об’єднання, я ставив перед собою відповідні цілі і прописував кроки, яких стараюсь притримуватись. Коли є чітке розуміння для чого ти щось робиш, то і робота не стоїть. Є питання, яким потрібно приділяти більше уваги і часу, а є питання, які вирішуються автоматично. І це нормально, таким чином збудовані процеси і в бізнесі, і в громадській діяльності. Можу відмітити, що я в своїй роботі багато уваги приділяю питанням консультацій у налагодженні бізнесу наших членів, бо багато років пропрацював у міжнародній комерційній структурі, тож маю неабиякий досвід в цих питаннях.

Чим спілка «НОРТ» корисна для підприємців?

Для членів спілки є багато переваг, але ми працюємо й на розвиток всього малого підприємництва. Так, більшість наших членів мають в асортименті підакцизні товари, тобто використовують РРО у своїй діяльності. Тож, немовби питання РРО не є питанням, яким повинен опікуватися «НОРТ». Але ми розуміємо,  що при прийнятті законодавчого акту, який зобов’яже  вже сьогодні всім представникам МСБ використовувати РРО, це буде мати дуже негативний вплив на діяльність підприємців. То ж ми виступаємо за виважені рішення в подібних питаннях, необхідність пошуку перехідних варіантів, застосування нових технологій (хмарна фіскалізація) тощо.

b1

 

«НОРТ» проводить  навчальні семінари, вебінари та зустрічі з підприємцями, що стають гарною теоретичною базою для власників бізнесу чи початківців.  На сайті спілки та сторінці у Фейсбук ви можете слідкувати за нашою діяльністю.

Підписуйтесь та читайте!

Також є можливість вступити до спілки.

 Чи проводите дослідження ринку малого та середнього бізнесу? Якщо так, то які?

Без досліджень і аналізу ринку говорити у бізнесі про щось далі – неможливо. Іноді нас просять провести дослідження на певну проблематику, іноді ми самі виступаємо ініціаторами. Так, дуже гостро зараз стоїть питання щодо можливого закриття вітрин із тютюновими виробами (законопроект 4030-а). Ми за здоровий спосіб життя. Але ж існує реальність, що в Україні є курці, і тими методами, якими деякі організації пропонують боротися із палінням, ми «далеко не заїдемо».

На мою думку, зараз більш важливіше проводити попереджувальні заходи у навчальних закладах, створювати умови, щоб люди не палили в загальних місцях користування, ніж ховати товар, вивішуючи прайс-листи з таким дрібним шрифтом, що і з лупою важко читати… Тож наша спілка організовувала дослідження, яка буде реакція споживачів, якщо приховати тютюнову продукцію із вітрин, – опитували, робили зріз щодо продажів товарів у підприємців, де закривали у вигляді експерименту вітрини… Наприклад, під час дослідження побачили на цифрах, що із падінням продажів тютюну, зменшувалися й продажі кави та інших товарів

З якими запитаннями звертаються до спілки?

Їх багато, і вони різного спрямування. Телефонують з приводу прав покупців і продавців, з приводу етикету спілкування працівників в місцях торгівлі, є питання щодо якості надання послуг. Буває, до нас приходять представники  малого бізнесу з проханням допомогти захистити бізнес від утисків.

Якось поступив дзвінок від представника німецького туриста щодо наявності безкоштовної поліграфічної продукції у туристично-інформаційних центрах міста. Ми підключилися до розгляду цього питання. Частково воно вирішено. А ще й з’явилися цікаві ідеї щодо розвитку туризму та традицій культурного відпочинку.

У кінці квітня «НОРТ» став засновником Історико-краєзнавчого клубу «Витоки» разом із кафедрою країнознавства та туризму Київського національного університету імені Тараса Шевченка, ГС «Всеукраїнська асоціація гідів» (ВАГ) та ТОВ «Юніверсум-2000», яке є власником мережі туристично-інформаційних центрів в м. Києві.

Одним із перших проектів Клубу став проект «Free tour». Ця система давно вже відома на заході, а в Києві розпочався наприкінці квітня пілотний проект. Так, з нагоди Євробачення-2017 та Дня Києва, з 29 квітня по 28 травня 2017 року включно, кожні вихідні кращі студенти Кафедри країнознавства та туризму географічного факультету Київського національного університету імені Т.Г. Шевченка, проводять безкоштовні оглядові екскурсії історичними місцями Києва українською та англійською мовами.

Зараз малий та середній бізнес в Україні знаходиться не в найкращих умовах для розвитку, на чому Ви порадите сконцентруватися підприємцям?

На жаль, ситуація справді невтішна. Ми майже кожного дня стикаємося з чимось новим у законодавчій сфері щодо підприємницької діяльності. Так, підвищення мінімальної зарплатні потягло за собою купку питань, особливо щодо розміру штрафних санкцій. Мене часто запитують: а що далі? Зараз той час, коли бізнесу потрібно об’єднатися, особливо малому бізнесу. Потрібна чітка і впливова позиція, щоб з ним рахувалися і не нехтували його правами.

Відомо, що «НОРТ» зараз адмініструє веб-портал «Національна платформа МСБ». Як прокоментуєте дану синергію?

b219 січня 2017 року Центр міжнародного приватного підприємництва (CIPE) передав веб-ресурс «Національна платформа МСБ» Коаліції українських бізнес-об’єднань. Раніше було погоджено, що «НОРТ» відповідає за КРІ (показники ефективності) щодо розвитку сайту та фейсбук-сторінки мережі. Ми із цим завданням впоралися, тож раді, що веб-портал було передано Коаліції, яка планує дії щодо об’єднання представників громадських організацій та спілок, які опікуються питаннями МСБ.

Разом ми зможемо зробити набагато більше, ніж коли працюємо без координації дій. Взагалі, що «Національна платформа МСБ», що «НОРТ», ми представляємо інтереси малого та середнього бізнесу. Разом нам вдалося провести Конференцію у лютому 2017 року, на якій були поставлені болючі питання підприємців, і ми спільними зусиллями робимо все, щоб їх вирішити на користь бізнесу.

Тож завжди відкриті до співробітництва!

[Голосів: 11    Середня оцінка: 3.9/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.