Методичні рекомендації щодо проведення громадської антикорупційної експертизи регуляторних актів

0

Снимок экрана 2016-01-29 в 15.27.44Методичні рекомендації розроблено на ініціативу громадських асоціацій, що об’єднують суб’єктів малого і середнього підприємництва, в рамках проекту Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) «Впевнений бізнес – заможна громада» (Підтримка невідкладних реформ для покращення бізнес-середовища в Україні).

 

Упорядник і науковий редактор: Олександр Вінніков

 

ЗАВАНТАЖИТИ МЕТОДИЧКУ

 

Громадські асоціації підприємців у трьох пілотних містах – Вінниці, Івано-Франківську та Сумах – у першому півріччі 2015 року здійснили громадську антикорупційну експертизу нормативно-правових актів органів місцевого самоврядування, що є регуляторними чи мають ознаки регуляторних актів, та розробили рекомендації щодо усунення виявлених корупціогенних факторів.

 

Учасники проекту намагалися сформулювати їх так, щоб результати експертизи були доступними як фахівцям, так і початківцям захисту прав підприємців на місцевому рівні.

 

Метою Проекту, крім виявлення положень відповідних нормативно-правових актів, що сприяють або можуть сприяти корупційним порушенням, а також розробки пропозицій щодо усунення чи мінімізації корупційних ризиків, була перевірка дієвості громадської антикорупційної експертизи як засобу запобігання корупції.

 

Зокрема, передбачено підготовку партнерськими організаціями трьох кейсів у кожному з указаних міст. Під кейсом розуміється підготовка проектів рішень щодо скасування окремих положень нормативно-правового акту або внесення змін до такого акту, та направлення таких проектів до видавника акту і проведення адвокасі-заходів у разі необхідності.

 

Результатами громадської антикорупційної експертизи у рамках Проекту стало внесення змін або скасування кількох положень, що містили значні корупційні ризики для підприємців. Поширення практичного досвіду такої діяльності, його роз’яснення та деталізація також є завданням цих Методичних рекомендацій.

 

Крім того, Методичні рекомендації включають опис законодавчих підстав і практичні приклади виявлення корупціогенних факторів, а також рекомендації щодо послідовності дій і заходів щодо проведення громадської антикорупційної експертизи, що можуть використовуватися будь-якими асоціаціями підприємців.

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.