English version
of SME platform

Грантові програми ЄС, як джерело фінансування розвитку МСБ в Україні

0

594250f14619dОтримати європейський грант варто з багатьох причин.

По – перше, на відміну від приватних інвесторів, ці кошти вам виділять попри кризу. Звісно, якщо ваш проект буде якісний, актуальний і підпадатиме під пріоритети оголошених конкурсів.

По – друге – це дасть вам можливість пережити скрутні часи і підтримати тих професіоналів, із якими ви хочете працювати і надалі, залучивши їх до реалізації вашого проекту.

По – третє, грант – це можливість започаткувати проект «з нуля», і лише від вас залежить, наскільки успішним він буде після завершення фінансування. Але це точно альтернатива тим видам діяльності, які себе вичерпали.

По – четверте, написавши і реалізувавши хоча б один проект за європейською методологією, ви гарантовано опануєте проектний підхід. Якщо ви думаєте про майбутнє – це саме те, що треба! Робота у проектному підході – загальносвітовий тренд. Так що отримання такого досвіду означатиме, що ви, при бажанні, завжди будете задіяні в одному або кількох проектах.

По – п’яте, ціла низка програм вимагає створення так званих «партнерських консорціумів», коли проект виконується кількома організаціями з різних країн ЄС. Так що ви ще й напрацюєте зв’язки з європейськими партнерами і зможете дуже швидко перейняти їх прогресивний досвід.

І, нарешті, європейські проекти – завжди суспільно-корисні. Навіть якщо ви започатковуєте новий бізнес, одна з вимог донора – позитивний вплив на регіон, в якому ви будете реалізувати проект. Так що, повертаючись до початку цього тексту, ви зробите внесок у подолання тієї самої кризи. Причому конструктивно – створюючи можливості для себе та інших.

Ми зробили підбірку найбільш цікавих грантових програм, які доступні сьогодні українцям.

Програма Horizon2020 – найбільший фінансовий інструмент Європейського союзу. Фінансує, в першу чергу, науково-дослідні проекти. Окрім цього в рамках програми є інструмент, який спрямований на розвиток малого та середнього бізнесу – SME Insrtument. Бюджет програми становить близько 80млрд євро.

Horizon2020 – офіційний сайт

Національний портал програми

Cosme (Competiveness of Small and Medium Enterprises). Програма для підвищення рівня конкурентоспроможності малого та середнього підприємництва. А це – доступ на нові ринки, збереження стійкості компаній в умовах конкуренції, розвиток підприємницької культури.
Більше про програму

Більше про програму

Інформація про програму на сайті МЕРТ

LIFE – програма ЄС в сфері охорони навколишнього середовища. Програма фінансує проекти, пов’язані зі змінами клімату та охороною природи на території ЄС.
Основними пріоритетами програми є збереження біологічних різновидів, використання природних ресурсів, охорона навколишнього середовища, пом’якшення кліматичних змін та адаптація до них, екологічне управління.
Загальний бюджет – 3,4 млрд євро на 2014-2020 роки.

Більше про програму

Pericles 2020. Проекти по обміну працівників, семінари, тренінги, дослідження в правоохоронній та судовій сферах. Програма відкрита для участі представників з України в подібних заходах на території ЄС.

Загальний бюджет -7,3 млн євро.

Подати заявку можна тут

Транскордонні програми, серед яких:
• Poland-Belarus-Ukraine Programme
• Hungary-Slovakia-Romania-Ukraine Programme
• Romania-Ukraine Programme
• Black Sea Programme

Програми спрямовані на розбудову співпраці між суміжними кордонами країн-учасниць. Реалізуються партнерами з прикордонних територій. Кожна програма має свої стратегічні цілі в залежності від регіонів реалізації.

Повний перелік транскордонних програм

Варто сказати, що цікавість українців до європейських грантів збільшується. Вже зараз на конкурси подається величезна кількість заявок. Конкуренція у цьому напрямку – досить висока. Для того, щоб ваші проекти були підтримані, необхідно вчитися правильно писати і подавати їх для отримання дофінансування, а також – розумітися на управлінні проектом та звітуванні перед донором.

І, звісно, постійно практикуватися писати і подавати проекти, навіть якщо не всі вони отримують підтримку. У деяких програмах конкурси оголошуються кілька разів на рік, отже у вас є можливість допрацьовувати заявки і подавати їх знову. Це дасть вам практичні знання у сфері проектного менеджменту, які обов’язково стануть у нагоді. Оскільки Україна – лише на початку широкої співпраці з ЄС, а доступних нам фінансових інструментів у майбутньому буде набагато більше.
Президент фундації CEASC, фахівець з євроінтеграції, консультант з написання проекті вдо європейських фондів Микола Смолінський.

[Голосів: 9    Середня оцінка: 4/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.