Гілки та дерева: унікальне торгове обладнання незалежних крамниць

0

Експерт: Олександр Савенко, голова Комітету з урегулювання питань торгової нерухомості ГС «Національна організація роздрібної торгівлі» (НОРТ)

В попередній публікації можна дізнатися, що таке незалежна крамниця, а сьогодні Ви дізнаєтесь, яке торгівельне обладнання зможе підняти рівень продажів в незалежних закладах торгівлі.

Торгівельне обладнання в крамниці – місце, яке забезпечує повернення інвестованих грошей. Недарма його називають місцем, «куди курочка несе золоті  яйця».

Саме на цьому торгівельному обладнанні «заготовки» стають повноцінним товаром, і у клієнтів з’являється впевненість у його якості: якщо товар розміщений на спеціальному презентабельному торгівельному обладнанні, то це продукція нова та якісна.

Торгівельне обладнання – це також фінансовий актив. Більшість банків надають кредити під заставу торгівельного обладнання (холодильне, складське, касове, звукове тощо).

 

І, звісно, мрія кожного власника крамниці аби інвестовані в торгове обладнання гроші не просто забезпечували обіг (без обладнання обігу може НЕ бути взагалі), а й саме по собі набувало цінності.

Тому частіше обирають обладнання, виконане з металу (а не пластику) та модульних конструкцій за одним стандартом, – воно з часом має залишкову вартість та його можна продати іншим крамницям у яких є схожий інвентар.

Але зворотній бік «уніфікованого» торгівельного обладнання –  інвестуючи чималі кошти в обладнання, отримуються «однотипні» рішення без жодної унікальності крамниці в очах клієнтів.

 

А деякі представники торгівлі думають: якщо обладнання не приносить саме по собі прибутку, а тільки товар дає прибуток, який на цьому обладнанні презентовано, навіщо в це обладнання взагалі інвестувати?

 

На відміну від «стандартних» покупок, чи взагалі відмови від інвестицій в обладнання, – зустрічаються варіанти просто грандіозних інвестицій в цьому напрямку. Створене за авторськими дизайн-проектами з використанням коштовних матеріалів, торгівельне обладнання виступає декором/дизайном/суттю стилістики для всього приміщення крамниці.

Такі індивідуальні рішення потребують чималих інвестицій та часу на втілення.  При цьому, нестандартні торгівельні конструкції часто займають більше простору, ніж уніфіковане обладнання, та не піддаються моделюванню через певний час, що є бажаною умовою до торгівельного обладнання крамниць роздрібної торгівлі.

 

Чи є «золота середина» в питанні створення торгівельного обладнання для незалежних крамниць:  аби не продавати з підлоги , але і без зайвих фінансових інвестицій в коштовні будівельні матеріали обійтися, і при цьому бути в очах клієнтів унікальними, а не однотипними?

Як створити обладнання, яке б:

  • привертало увагу;
  • утримувало увагу;
  • було зручним, щоб ближче підійти до товарів та мати змогу «контактувати» з ними;
  • зберігалось достатньо місця для запасу виробів/товарів, а не зайвих декорацій;
  • ….
  • і аби обладнання набувало цінності з часом (залишалось надійним,  час не знецінював би, а робив його ціннішим/ цікавішим в очах клієнтів)

Може вмонтовувати в обладнання пляшки дорогого вина, як та давня легенда про коньяк в будівлі Одеської опери?  Чим довше зберігається якісний коньяк, тим він цінніший.  Проте, як бути, коли у вас, наприклад, магазин дитячих товарів? Татусів серед відвідувачів такого «коньячного» торгового залу – стане більше, але і повернень від мам куплених татусями виробів «не того розміру» стане більше )))

 

Які можуть бути ще варіанти?

Наприклад, замість стандартизованих видів обладнання, – використати речі, які з часом набувають цінність як антикваріат, при цьому чудово виконують функцію обладнання.  А коли Ви вирішите зробити ремонт чи просто замінити обладнання –замість смітника таке обладнання отримає продовження історії і «нове життя».

Мінус такого обладнання – не завжди вписується в наявні розміри крамниці та НЕ на 100% виконує функцію для складування запасу виробів….та й часто покупка оригінальних речей для обладнання може обійтись дорожче, ніж «стандартизовані стенди».

 

І ось тут на допомогу незалежним крамницям приходить мистецтво ДЕРЕВА.

Гілки, дошки, стовбури… ці матеріали є легкодоступними в Україні, вигідні, надійні… а, додавши трохи мистецтва, – таке обладнання стає унікальним та має цінність в часі!

Як Вам ось такі варіанти обладнання, які втілюються власноруч за 1-2 доби після походу до найближчого парку чи лісосмуги?

                      

 

Цікавий факт – обладнання з деревини під час використання полірується, на ньому проявляються волокна, змінюється відтінок – і таке обладнання з часом стає більш привабливим для клієнтів та викликає в них більшу довіру. На відміну від потертого обладнання з пластику, картону чи металу.

 

Цей унікальний феномен – пробудження довіри до товарів, презентованих на обладнанні з деревини, – варто використовувати незалежним крамницям сміливіше та ширше. Те саме обладнання з пластику чи картону – вже не викликає таких емоцій та не має такого впливу на поведінку покупців, як обладнання з деревини.

Тим паче, що мережеві крамниці на такі експерименти з обладнанням із гілок – НЕ підуть. Для мережевих крамниць – все обладнання має бути однотипним (розмір, форма, колір). Відповідно для незалежних крамниць використання торгівельного обладнання з «примхливої деревини» – це карт-бланш в руках!

 

Сміливіше експериментуйте та втілюйте унікальне торгівельне обладнання з дерев/гілок/дошок – яке приваблює Клієнтів, набуває цінності з часом та дозволяє втілити ті задуми, які давно «стримувались» всередині ваших планів.

 

Шановні підприємці, бажаю вам вільної та вигідної торгівлі!

 

Залишити коментар

Цей сайт використовує Akismet для зменшення спаму. Дізнайтеся, як обробляються ваші дані коментарів.