Донори

donory-biznes-likuvannyaЄБРР

Даний донор пропонує гранти малим і середнім підприємствам для зростання їхнього бізнесу, допомагає залучати висококваліфікованих консультантів, здатних якісно трансформувати їх бізнес, і надає гранти для часткової оплати послуг консультантів. Грант на проект, що становить від 25% до 75% вартості консалтингових послуг, не перевищує 10 000 євро. МСП, які можуть отримати грант ЄБРР:

 

 

  • штат – до 250 співробітників;
  • приватна власність, в якій понад 50% належить громадянам України;
  • період діяльності не менше двох років;
  • хороша ділова репутація;
  • позитивна динаміка розвитку і потреба в залученні консультанта.

Сектори: все, крім фінансового, страхового, тютюнового, ігрового, міцних алкогольних напоїв, військово промислового.

Актуальний конкурс за підтримки USAID проводиться у рамках Міжнародного проекту «Тренінги, розширення економічних можливостей, допоміжні технології та послуги медичної / фізичної реабілітації» на підтримку зайнятості та працевлаштування, розширення економічних можливостей осіб з інвалідністю, зокрема внутрішньо переміщених осіб, які постраждали внаслідок конфлікту на Сході України і членів їх сімей як на відкритому ринку праці, так і шляхом відкриття власного бізнесу. Загальний бюджет конкурсу: 50 000 доларів США. Географія реалізації проекту: Донецька, Дніпропетровська, Харківська, Львівська, Вінницька області та місто Київ.

Розмір фінансування на створення / збереження одного робочого місця – від 200 до 1000 доларів США (у вигляді натуральної форми: обладнання, інвентарю, витратних матеріалів).

ПРООН

ПРООН є глобальною установою Організації Об’єднаних Націй в області розвитку, підтримує стратегічні ініціативи з розвитку спроможності, спрямовані на сталий розвиток суспільства і зростання. Шляхом налагодження партнерства з національними, регіональними та місцевими органами влади, громадянським суспільством і приватним сектором ПРООН надає підтримку Україні в її зусиллях щодо викорінення бідності, підвищення потенціалу населення, забезпечення рівного доступу до результатів розвитку. ПРООН протягом 2015-2016 років реалізує ряд проектів по зміцненню бізнес-об’єднань малих і середніх підприємств, економічному і соціальному відновленню Донбасу, відновлення соціальних послуг та налагодження миру в Донецькій і Луганській областях.

Міжнародний фонд “Відродження” є одним з найбільших благодійних фондів в Україні, заснований фінансистом і філантропом Джорджем Соросом. Ключові сфери підтримки проектів:

  • боротьба з корупцією у владі посилення тиску громадськості і сприяння антикорупційним реформам;
  • моніторинг та документація ситуації з правами людини;
  • забезпечення доступу бідних і уразливих верств населення до правосуддя;
  • боротьба з політичним популізмом і сприяння усвідомленому вибору;
  • введення практик і механізмів, що регулюють конфлікт інтересів;
  • просування цінностей відкритого суспільства за допомогою зобов’язань України перед ЄС та ін.

“Карітас – Україна”

“Карітас – Україна” реалізує Проект «Підтримка підприємців – внутрішньо переміщених осіб», завданням якого є надання матеріальної допомоги для відкриття / восстаноленія своєї справи. Географія: Запорізька, Полтавська, Сумська, Харківська, Донецька, Луганська (підконтрольні Україні території) області. Чи не діє в «сірих» зонах і населених пунктах на лінії розмежування. Під час дії проекту можна подавати заявку на конкурс для отримання допомоги в розмірі 10 000, 15 000, 20 000 і 25 000 гривень.

COSME

COSME – програма Європейського Союзу, спрямована на підвищення конкурентоспроможності підприємств малого та середнього бізнесу (МСБ), розрахована з 2014 до 2020 року із запланованим бюджетом в 23 млрд. Євро. Передбачається доступ до таких складових програми:

  • поліпшення умов доступу МСП на європейські ринки (забезпечення консультативних і аналітичних послуг, пов’язаних з експортно-імпортною діяльністю підприємств, розширенням торговельно-економічних зв’язків);
  • поліпшення умов функціонування МСП (імплементація Акта Малого Бізнесу для Європи (Small Business Act for Europe)
  • формування культури ведення бізнесу.

Міжнародна організація з міграції (МОМ) є провідною міжурядовою організацією у галузі міграції, тісно співпрацює з урядовими, міжурядовими та неурядовими партнерами. В Україні МОМ реалізує проект “Допомога вимушеним переселенцям і громадянам, які зазнали наслідків конфлікту”. Вимушені переселенці і члени місцевих громад, які проживають в Харкові, Слов’янську, Краматорську, Сєвєродонецьку, Сумах, Миколаєві, Кіровограді, Запоріжжі, Дніпропетровську, Львові, Тернополі, Хмельницькому, Вінниці, Житомирі, Києві, Черкасах, Одесі, Херсоні, Полтаві взяли участь в тренінгах з працевлаштування, самозайнятості та розвитку мікропідприємництва.

Чеська міжнародна громадська організація «Людина в біді»

«Людина в біді» (People in Need) – чеська міжнародна громадська організація. Гуманітарна місія в Україні, пов’язана з подіями в Східній Україні, розпочала діяльність в серпні 2014. Організація фокусується на допомозі внутрішньо переміщеним особам і населенню, що живе на території, охопленій конфліктом. В рамках проекту «Відновлення джерела коштів для існування» передбачено надання грошового гранту в розмірі від 250 до 1000 доларів США для оплати заявлених витрат, необхідних для здійснення діяльності. Цільова аудиторія проекту – фізичні особи, які проживають в Донецькій і Луганській областях. Обов’язкова умова для учасника: наявність достатнього досвіду в діяльності або занятті, які здатні приносити дохід. Слідкуйте за новими програмами на сайті організації.

Короткий посібник для українських бізнес-асоціацій і підприємців 

Методичні рекомендації для органів публічної влади щодо написання проектних заявок