English version
of SME platform

Doing Business 2018: зростання перед падінням?

0

780x439_DB2017_coverОприлюднені результати щорічного рейтингу Doing Business, в якому оцінюється простота ведення підприємницької діяльності у 190 країнах. Україна піднялась з 80-го на 76-те місце.

«Наразі можна сміливо стверджувати, що наша країна лідер за темпами зростання у рейтингу Doing Busienss. Україна шість років поспіль демонструє стабільне зростання і це не може не радувати. Проте, наша успішна серія перемог може перерватися уже у наступному році», – прокоментував Голова BRDO Олексій Гончарук.

За його словами проривом цього року стало зростання на 105 пунктів по компоненту “одержання дозволів на будівництво». Ключову роль тут зіграв факт зменшення Київською міською радою розміру пайової участі у розвитку інфраструктури з 10 до 2% та зниження вартості послуг з технагляду у будівництві. Ще одну позицію нам приніс компонент «сплата податків», де маємо плюс 41 пункт за зменшення та уніфікацію ставки Єдиного соціального внеску. Крім цього, на 2 пункти ми просунулись у компоненті «приєднання до електромереж» і на 1 пункт у компоненті врегулювання неплатоспроможності.

Усі наведені вище результати надавали Україні шанси піднятись пунктів на 10 вгору та цього не трапилося через конкретні провали в інших компонентах рейтингу.

«Наша країна продемонструвала регрес у шести компонентах рейтингу. Найбільш провальним став компонет «Започаткування бізнесу», де падіння склало 32 пункти. Це чіткий дзвінок, що час легких перемог закінчився.  У наступному рейтингу цілком ймовірне загальне падіння», – зауважив Голова BRDO Олексій Гончарук та додав, що аби цього не сталось потрібно впроваджувати хоч і важкі, але серйозні бізнес-орієнтовані рішення.

Інфографіка компонентів за якими Україна зросла та впала

«Уряд і Парламент мають консолідувати найближчим часом зусилля для того, щоб впровадити низку кращих регуляторних практик, які націлені на відновлення кредитування, захист міноритарних акціонерів, запровадження спрощених процедур банкротства. Не слід забувати і про проблеми у забезпеченні виконання контрактів та далеко не ідеальну процедуру реєстрації бізнесу та власності», – наголосив Голова BRDO.

Він додав, що всю необхідну підготовчу роботу для цього уже зроблено. У Раді зареєстровано законопроект №6540, який розроблено експертами BRDO та Міністерством економічного розвитку і торгівлі України. Він кардинально змінює точковий підхід на комплексні рішення. Проект пройшов усі профільні комітети, і BRDO сподівається, що у депутатів Верховної Ради таки дійдуть руки до внесення його на голосування. Ухвалення цього законопроекту дозволить увійти Україні у ТОП 40 країн за легкістю ведення бізнесу та сприятиме притоку інвестицій.

 

Додаткову інформацію та коментар можна оперативно отримати: Тетяна Коврига, +38 050 68-99-328, t.kovryga@brdo.com.ua

[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.