English version
of SME platform

Чи можна розрахунок єдиного податку для платника 3 групи подавати в паперовій формі

0

Final decisionУ загальному випадку платники податків мають право подавати звітність до контролюючих органів АБО у паперовій формі (особисто чи шляхом надсилання поштою), АБО засобами електронного зв’язку в електронній формі (п. 49.3 ПКУ).

Водночас із загального правила передбачено виняток. Так, згідно з п. 49.4 ПКУ, обов’язок подавати податкові декларації в електронній формі встановлено для:

  • великих та середніх підприємств (мовиться про будь-яку податкову звітність);
  • усіх платників (незалежно від їх організаційно-правової форми, розміру та будь-яких інших ознак) в частині подання звітності з ПДВ

Отож, як висновується, ФОП, що застосовують спрощену систему оподаткування (в тому числі й ті, що належать до групи 3), мають беззастережне право подавати звітність з єдиного податку в паперовій формі.

А ось з юридичними особами не все так однозначно. Так, згідно з п. 3 п. 291.4 ПКУ застосовувати спрощену систему оподаткування мають право юридичні особи – суб’єкти господарювання будь-якої організаційно-правової форми, у яких протягом календарного року обсяг доходу не перевищує 5000000 гривень. Водночас ПКУ не містить жодних обмежень щодо кількості найманих працівників, які можуть перебувати у трудових відносин з юридичною особою – платником єдиного податку. Відтак, зважаючи на ч. 3 ст. 55 ГКУ, що визначає належність суб’єктів господарювання до суб’єктів малого підприємництва (у тому числі до суб’єктів мікропідприємництва), середнього або великого підприємництва, висновується: якщо юридична особа – єдинник використовуватиме працю більше ніж 50 найманих осіб, то вона належатиме до середніх підприємств (або великих – якщо кількість найманих працівників перевищить 250) та муситиме подавати усю звітність (в тому числі і з єдиного податку) в електронній формі.

 

Вікторія ТУМАНОВА, юрист

Інформація підготовлена за підтримки Кричун П.М. 

та консалтингової компанії TCG CONSULTING
(власники видання  «Справжня Бухгалтерська Газета»
та сайту buhgazeta.com.ua)

[Голосів: 0    Середня оцінка: 0/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.