English version
of SME platform

Чи для українців Україна?

0

P70322-17174522 березня 2017 року у Києві відбулась презентація перекладеного українською мовою Індексу  The Fraser Institute “Економічна свобода у світі”. До участі у заході запрошено Айвараса Абромавичуса, Томаша Фіалу, Петра Чернишова, Давіда Сакварелідзе та Руслана Коржа.

Під час теоретичної частини заходу Володимир Федорін, засновник Bendukidze Free Market Center, виступив з обширною доповіддю.

 

 

Пан Володимир розповів про зміни, які потрібно запроваджувати, щоб запобігти масовій міграції українців за кордон. Зокрема акцент зроблено на наступному:

 

– Треба побороти корупційну систему.

– Справжні зміни потрібно запроваджувати швидко, а рішення напрацьовувати уже сьогодні.

– Втілювати реформи, які будуть робити державу могутнішою.

- Швидка дерегуляція. Для прикладу  взято лісову галузь. Зараз проходить масове знищення деревини. Але таке явище  можна  компенсувати вирощуванням нових дерев та засадженням вільних територій. Тому лектором було запропоновано створити державний лісовий холдинг, як це зробили Польща, Литва, Латвія тощо.

– Підтримка знедолених груп населення та підприємств, які потребують реконструкції.

 

«Держава має мати 100% контроль там, де вона є», – підкреслив Володимир Федорін.

 

P70322-165751Дискусію заходу розпочав Айварас Абромавичус (український політик литовського походження, у минулому — литовський підприємець, співвласник та один з керівників шведської інвестиційної компанії «East Capital»). Він розповів про критерії, за якими визначається розмір держави. Серед них – державні витрати, державні інвестиції та податки. Цікаво, що цьогоріч одним із критеріїв став показник рівня щастя в Україні, за яким ми, на жаль,  на 132 місці.

 

Далі виступив Давід Сакварелідзе (екс-прокурор Одеської області). Пан Давід заявив, що  в Україні треба зменшити кількість прокурорів та суддів, наразі їх забагато. За його словами, достатньо буде 3 тисяч суддів та п’ять прокурорів.

3gKSПро доступ до стабільної валюти говорив Томаш Фіала (генеральний директор української інвестиційної компанії «Dragon Capital»), а про свободу міжнародної торгівлі доповів Руслан Корж (колишній заступник міністра економічного розвитку і торгівлі України). Підсумував дискусію Петро Чернишов (Президент Київстар), який розказав про мережу Київстар  та доступність до 3G Інтернету. З почутого, можна зробити висновок, що Україна – мобільна країна. Майже вся територія України має мобільне покриття та доступ до Інтернету.

 

Захід завершився традиційним обміном візитівками та неофіційним спілкуванням.

За словами організаторів, наступна презентація Індексу відбудеться у вересні.

 

Хто бажає придбати публікацію Звіту “Економічна свобода у світі” за 2016 рік, звертайтесь за тел. +38 050 2086258 (Наталія Мельник), або пишіть на адресу: MM@bendukidze.org

[Голосів: 1    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.