English version
of SME platform

Чому бізнесу необхідно опанувати проектний підхід?

0

592c0dad06fc6Ще п’ять років тому філософія стартапів була для українських підприємців екзотикою. Відносна економічна стабільність, достатньо ємні ринки: як український, так і країн СНД, роками напрацьовані бізнес – схеми створювали умови для процвітання так званого «традиційного бізнесу».

 

 

Але історія внесла корективи і звичні інструменти працюють все гірше. Шукаючи вихід з цієї ситуації, українські підприємці активно цікавляться альтернативними можливостями. У відповідь на цей запит в країні створюються бізнес – інкубатори, технопарки, екосистеми, агенції регіонального розвитку. Ці інституції здатні допомогти бізнесмену розпочати справу з нуля, маючи ідею або прототип продукту і дуже швидко пройти етапи розвитку бізнесу від стартапу до успішної міжнародної компанії. Не еволюційно, методом спроб і помилок, а технічно, спираючись на допомогу досвідчених менторів.

Інший варіант – скористатися коштами міжнародних донорських структур, які мають програми для МСБ. Тут можлива підтримка як інноваційних бізнесів, так і компаній, які значно покращують соціально-економічні умови на регіональному рівні. Ці ресурси стали доступними із підписанням Україною Угоди про асоціацію з ЄС. Перш ніж стати повноправним членом Європейського союзу, Україні потрібно здійснити так зване «вирівнювання» – привести власну економіку у відповідність до європейського рівня. І тут велике значення матиме розвиток малого та середнього бізнесу, як локомотиву соціально – економічних трансформацій.

Щоправда, обидва варіанти передбачають освоєння підприємцями проектного підходу. Традиційний український варіант «ми вклали кошти в бізнес і якось воно буде, якось воно піде» варто забути. І інвестори, і розпорядники європейських фондів і програм зацікавлені у максимально ефективному використанні коштів. Так що наявність якісного проекту значно знижує ризики в очах інвесторів або донорів.

Презентуючи проект інвестору, або готуючи його до подачі на оголошені конкурси однієї з програм Єврокомісії, вам потрібно чітко артикулювати: яку проблему вирішує ваш проект, хто його бенефіціари, хто ваші партнери, який бюджет і строки досягнення цілей проекту. Лише у цьому випадку ви можете розраховувати на отримання інвестицій або дотаційних коштів.

Центральноєвропейська академія навчань та сертифікації (CEASC) регулярно проводить навчання для підприємців з метою опанування проектного підходу за європейською методологією. Освітні продукти фундації спрямовані на роботу із дотаційними коштами європейських фондів і програм. Проте, принципи написання проектів для презентації інвесторам – аналогічні.

За останні роки тренінги з написання проектів пройшли близько півтори тисячі учасників, які вже змогли реалізувати сотні проектів із залученням інвестицій і грантових коштів.

16 червня 2017 року у Києві фундація CEASC проведе наступний тренінг «Написання проектів. Фонди ЄС». Із анонсом тренінгу і програмою ви можете ознайомитися на сайті фундації.

А також поставити запитання, звернувшись до керівника проектів фундації Ольги Горкавчук за телефонами +38(093) 210-93-42, +38(095) 324-29-55.

[Голосів: 4    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.