English version
of SME platform

Чернігів долучився до адвокасі-кампанії з МЗП

0

Чернігів. Круглий стіл22 листопада 2016 року в м. Чернігові відбулось засідання Круглого столу на тему “GRUZ 3200 – рятувальний круг чи камінь на шию”, який проводила громадська організація «СЯЙВО СІВЕРЩИНИ».

 

Учасниками Круглого столу були представники малого та середнього бізнесу, лідери громадських бізнес-організацій, представники органів державної влади та місцевого самоврядування, експерти з питань розвитку бізнесу, комунікацій громадськості та влади, представники ЗМІ.

 

Учасники круглого столу обговорили соціально-економічні наслідки підвищення мінімальної заробітної плати до рівня 3200,00 гривень, вплив (негативний та позитивний) такого підвищення на діяльність малого та середнього бізнесу, висловили своє бачення щодо порядку та розмірів підвищення мінімальної заробітної плати та шляхи мінімізації негативного впливу для бізнесу від значного підвищення розміру мінімальної заробітної плати, що призведе до збільшення податкового навантаження в рази та підвищення витрат здійснення діяльності.

 

За підсумками круглого столу, важливо наголосити на необхідності та доцільності економічно обгрунтованого, поетапного та суттєвого збільшення розміру мінімальної заробітної плати. Разом з тим, слід звернути увагу органів державної влади-ініціаторів збільшення мінімальної заробітної плати до розміру 3200,00 гривень з 01.01.2017 року, що не може бути вірним шляхом створення шокових умов для здійснення підприємництва, який ними запропоновано. При ухваленні рішення щодо збільшення розміру мінімальної заробітної плати слід знайти зважений та взаємоприйнятний для держави та бізнесу шлях, який полягає саме в системному та поетапному русі до підвищення мінімального рівня оплати праці.

Учасники круглого столу запропонували, щоб пом’якшити негативні наслідки для малого та середнього бізнесу та зберегти цей сектор економіки, як бюджетоутворюючої галузі для економіки області:

 

Довести до Президента України, Кабінету Міністрів України, депутатів Верховної Ради України доцільність поступового збільшення мінімальної заробітної плати.

Крім того, з метою збереження легального малого та середнього бізнесу в Україні:

1. Ініціювати внесення зміни до Податкового кодексу України, забезпечивши:

- збільшення граничних обсягів доходів для платників єдиного податку 1-3 груп, встановивши такі обсяги у мінімальних заробітних платах: 220 розмірів мінімальних заробітних плат для першої групи, 1100 розмірів мінімальних заробітних плат для другої групи, 3650 розмірів мінімальних заробітних плат для третьої групи;
– обов’язок з застосування реєстраторів розрахункових операцій платниками єдиного податку другої і третьої груп, у разі перевищення в календарному році обсягу доходу, що перевищує 730 розмірів мінімальних заробітних плат;
– передбачити право органів місцевого самоврядування переглянути ставки єдиного податку з набранням ними чинності з 01.01.2017 року.
2. Передбачити перерозподіл витрат роботодавця на оплату праці, встановивши розподіл таких витрат в рівних частинах: 50 відсотків обов’язкових платежів до бюджету сплачується роботодавцем та 50 відсотків найманим працівником.
3. Забезпечити механізм отримання субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг фізичними особами-підприємцями, які обрали спрощену систему оподаткування.
4. Ініціювати комплексний перегляд законодавства, з метою внесення змін щодо скасування залежності штрафів, пені, інших передбачених законодавством обов’язкових платежів і зборів до розміру мінімальної заробітної плати та передбачити для проведення таких обрахунків відповідну кількість неоподатковуваних мінімумів доходів громадян.
5. Провести Всеукраїнський бізнес – форум з залученням провідних експертів та фахівців у економічній та податковій сферах, представників Кабінету міністрів України та депутатів Верховної Ради України – у найближчий термін.

[Голосів: 1    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.