English version
of SME platform

Бізнес-спільнота Миколаєва адвокатує спрощення доступу до оренди комунального майна

0

IMG_539924 травня в Миколаєві за ініціативи бізнес-спільноти відбулося засідання круглого столу «Прозорий доступ бізнесу до оренди комунального майна». Окрім представників бізнес-середовища, у заході взяли участь депутати та посадовці Миколаївської міської ради, зокрема муніципального управління комунальної власності. Захід проводився за сприяння Центру міжнародного приватного підприємництва (СІРЕ) та Національного фонду підтримки демократії (NED).

 

 

Учасники обговорили умови надання в оренду майна, яке належить до комунальної власності територіальної громади міста Миколаєва.

«Регіональна рада підприємців Миколаївської облдержадміністрації спільно з Федерацією асоціацій малого та середнього бізнесу впродовж кількох місяців вивчали наявну проблематику в цій сфері, – коментує голова Регіональної ради підприємців, президент Федерації асоціацій малого та середнього бізнесу Олена Герасимчук, – зокрема, було проведено тест малого підприємництва (М-Тест) та громадську антикорупційну експертизу. Ці інструменти дали змогу прорахувати фінансове навантаження на бізнес для виконання вимог регулювання та виявити ряд корупціогенних чинників у сфері оренди муніципальної нерухомості. Результати М-тесту та антикорупційної експертизи, а також додаткові консультації з підприємцями показали, що необхідно розробити нову редакцію положення про оренду комунального майна з врахуванням напрацьованих пропозицій від бізнесу».

Підприємці, які орендують комунальне нерухоме майно, вказують на низку проблем, з якими доводиться стикатись під час оформлення або продовження договорів оренди, розповіла пані Герасимчук. Зокрема, найбільше нарікань на затягнену та непрозору процедуру розгляду орендних питань депутатами міської ради. Це порушення строків розгляду заяв на укладення/продовження договорів оренди комунального майна, необґрунтовані перенесення розгляду питань та відмови в наданні об’єктів в оренду, необґрунтовані зменшення строків оренди всупереч пропозиціям орендарів. У протоколах комісії відсутня інформація щодо аргументацій причин відмов або перенесень розгляду заяв. Зафіксовано безпідставні відмови щодо проведення невід’ємних поліпшень приміщень, що перебувають в оренді.

IMG_5400Також присутні на заході відмітили, що потребує вдосконалення та розширення функціоналу електронний реєстр комунального майна. На сайті міської ради не актуалізоване чинне положення про оренду комунального майна територіальної громади Миколаєва. Суб’єкти підприємницької діяльності отримують відмови від виконавчих органів мерії щодо проведення капітального ремонту (невід’ємних поліпшень) орендованого майна.

В ході обговорення учасники дійшли домовленостей щодо створення робочої групи з розробки нової редакції «Положення про оренду комунального майна територіальної громади м. Миколаєва» за участі представників депутатського корпусу, управління з використання та розвитку комунальної власності, виконавчих органів Миколаївської міськради, підприємців, громадськості. Наразі триває робота з формування персонального складу робочої групи.

Крім того, під час круглого столу представники підприємницького середовища запропонували:

  1. упродовж 2-х місяців спільно підготувати проект положення з урахуванням результатів М-Тесту та висновку громадської антикорупційної експертизи;
  2. міській раді розглянути питання щодо усунення вад у діяльності профільної депутатської комісії, пов’язаних з наданням в оренду комунального майна юридичним та фізичним особам;
  3. упорядкувати єдиний електронний реєстр вільних об’єктів комунального майна, які можуть бути передані в оренду.

 

Резолюція круглого столу

[Голосів: 5    Середня оцінка: 5/5]

Comments:

Напишіть відгук

Щоб відправити коментар, маєте увійти на сайт.